WHIL - 9. kolo - streda

SITA|Publikované 7. nov 2007 o 19:30

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - ženy - 9. kolo:

ŠKP HK Banská Bystrica - DHK Zora Olomouc 27:31 (18:17)

Najviac gólov: Malenovičová a Boškovičová po 6, K. Lapinová a Szabová po 5 - Tomečková 7, Šašková 6, Vašková a Hejtmánková po 5

Pok. hody: 5/4 - 2/2, výlučené: 5 - 5, rozhodovali: Černý a Jahodka (obaja SR), 300 divákov

Prvá polovica duelu bola vyrovnaná. Domáce hádzanárky takmer celý prvý polčas viedli, no nepodarilo sa im vytvoriť si výraznejší náskok. Po zmene strán však hádzanárky Olomouca zlepšili hru a postupne si vypracovali náskok, ktorý si potom udržali až do konca stretnutia.

ŠKP Bratislava - HK Štart Trenčín 21:19 (13:8)

Najviac gólov: H. Janšáková 7/3, Cicmanová 5, Sukenníková 4 - Uhliarová 4, Petríková 3/2, Žídeková a Hollá po 3

Pok. hody: 4/3 - 4/3, výlučené: 4 - 1, ČK: 49. M. Školková (ŠKP Bratislava) za faul v bránkovisku, rozhodovali: Richvalský, Sabol (obaja SR), 200 divákov

Domáce hádzanárky si po celý zápas udržiavali mierne vedenie. Trenčianky sa snažili gólový rozdiel stiahnuť, avšak Bratislavčanky svojou bojovnosťou udržali napokon dva body doma. Veľmi dobrý výkon podala brankárka ŠKP Vaverková.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 34:18 (16:13)

Najviac gólov: Tóthová 8/2, Pajtášová 6, A. Dittelová 5, Tobiášová 4 - Růčková a Nevrlá po 4, Budayová 3

Pok. hody: 3/2 - 0/0, výlučené: 2 - 3, rozhodovali: Sivák, Dvorský (obaja SR), 1000 divákov

Do metropoly Zemplína prišli hádzanárky Zlína s cieľom uhrať prijateľný výsledok. Do prestávky sa im to aj celkom darilo a oba tímy sa striedali vo vedení. Domáce sa do vyššieho vedenia dostali až v závere prvej časti hry. Potom už na ihrisku dominovali, súpera predčili vo všetkých herných činnostiach a zvíťazili rozdielom triedy 34:18.

HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 28:27 (19:15)

Najviac gólov: Handlová 8/1, Kočí 5, Chmelařová 5 - Medunová 6, Crhová 7/2, Krouská 4

Pok. hody: 1/1 - 2/2, výlučené: 7 - 5, ČK: 50. Dorotíková (Veselí) za 3 vylúčenia, rozhodovali: P. Novák a L. Kohout (obaja ČR), 250 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí držali domáce hráčky väčšinu zápasu vedenie na svojej strane. Súperovi z Prahy sa podarilo v závere duelu skóre dotiahnuť, avšak na zisk aspoň jedného bodu to už nestačilo.