Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

WHIL - 8. kolo - streda

SITA|Publikované 31. okt 2007 o 21:00

BRATISLAVA 31. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 34:28 (18:12)

Najviac gólov: Šalatová 11/4, Váradyová 7, Pileková 6 - Rubcovová 6/1, Tobiašová 6/3, A. Dittelová 5

Pok. hody: 7/4 - 4/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 300 divákov

Domáce zahrali vynikajúco, čo umocnil aj výborný výkon brankárky Némethovej. Iuventa sa len ťažko prispôsobovala hre Dusla a do kabín odchádzala so šesťgólovým mankom. Po prestávke sa obhajkyne titulu nevedeli dotiahnuť na hráčky Šale a z palubovky napokon odišli s prehrou o šesť gólov.

ŠKP HK Banská Bystrica - DHC Slavia Praha 29:22 (13:11)

Najviac gólov: Lapinová 6/3, Kožuchová 6, Szabová a Boškovičová po 5 - Medunová 5, Mouleová 5/3, Štolfová 4

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 600 divákov

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Domáce hráčky si potom vypracovali mierny náskok, poľavili však v koncentrácii a hostky sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov. V druhom polčase hrali Banskobystričanky disciplinovanejšie, vypracovávali si šance, ktoré aj premieňali a zaslúžene tak vyhrali.

DHK Zora Olomouc - TJ Házená Jindřichov Hradec 34:24 (15:9)

Najviac gólov: Šašková 7, Vašková 7/1, Dostálová 5 - Martínková 12/4, I. Matoušková 3

Pok. hody: 6/6 - 7/5, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Simu a Martiník (obaja ČR), 200 divákov

V prvom polčase bol zápas vzácne vyrovnaný. Domáce hráčky o svojom víťazstve rozhodli vďaka väčšiemu dôrazu a premieňaniu vyložených šancí. Stretnutie kvalitou príliš nenadchlo, celkovo to bol priemerný zápas.

HC Zlín - ŠKP Bratislava 24:24 (13:9)

Najviac gólov: Růčková 12/7, Budayová 6 - Cicmanová 8, Bachratá 3

Pok. hody: 7/7 - 3/2, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Padevět a Kohout (obaja ČR), 180 divákov

Stretnutie malo veľmi solídnu športovú úroveň, aj keď miestami prevládala najmä bojovnosť. V prvom polčase mali navrch domáce hráčky, ktoré si na začiatku vypracovali šesťgólový náskok (8:2), no hostky dokázali už do prestávky skorigovať na rozdiel 4 gólov. Úvod druhého dejstva patril Bratislavčankám, ktorým sa po prvý raz podarilo vyrovnať v 49. min (18:18). V závere sa Slovenky dokonca ujali aj vedenia (22:20), no napokon sa zrodila spravodlivá remíza.