Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

WHIL - 7. kolo

SITA|Publikované 27. okt 2007 o 19:28

BRATISLAVA 27. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola hádzanárskej interligy ...

BRATISLAVA 27. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League) so spresneným priezviskom najlepšej strelkyne družstva Slovan Duslo Šaľa:

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 35:23 (21:12)

Najviac gólov: A. Tóthová 9/2, Tobiášová 8/4, Cinová a Kalaninová po 4 - Šašková 7, Hejtmánková 4/2, Stuchlová a Vašková po 3

Pok. hody: 7/6 - 4/3, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: M. Leško, P. Leško (obaja SR), 1000 divákov

Stretnutie, v ktorom sa stretol vedúci tím s druhým celkom tabuľky, prinieslo rýchlu hádzanú s jednoznačným priebehom. Domáce hráčky mali po celý zápas prevahu a to sa prejavilo aj na konečnom výsledku v ich prospech. Michalovčanky v druhom polčase slabšie bránili, čím súperovi dovolili dať viacero gólov a skorigovať výsledok.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 44:22 (22:9)

Najviac gólov: Šalatová 13/2, Weibelová 6 - Budayová 6, Brzósková 4

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Šubák, Vydra (obaja SR), 250 divákov

V rýchlo hranom stretnutí domáce hráčky jasne prevýšili súpera z Moravy, ktorý sa dopúšťal množstva chýb.

ŠKP HK Banská Bystrica - Casta Sokol Písek 35:26 (17:14)

Najviac gólov: Malenovičová 9, Szabová 9/2, Lapinová 5/1 - Luzumová 9/3, Kučerová 7, Borovská 5

Pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčené: 6 - 7, ČK: Luzumová (Písek) za 3 dvojminútové tresty, rozhodovali: Karlubík, Struhár (obaja SR), 500 divákov

V úvode stretnutia začali lepšie domáce hráčky, keď si vypracovali 6-gólový náskok. V 12. min viedli Bystričanky 10:4..Hosťujúce hádzanárky z Písku však postupne znižovali rozdiel až na 13:11. Po polčasovej prestávke začali hrať domáce hádzanárky taktickejšie a disciplinovanejšie, čo sa odrazilo aj na výsledku. V 40. min viedli opäť o 6 gólov. V závere hráčky Banskej Bystrice prevýšili súperky najmä po kondičnej stránke, aj keď mali menej možností na striedanie. Hosťujúcemu družstvu tiež citeľne chýbala ich najlepšia hráčka.

HK Nitra - ŠKP Bratislava 23:33 (15:17)

Najviac gólov: Lieskovská 7/1, Korytárová 6/4 - Globanová 8, Školková 5

Pok. hody: 6/1 - 3/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Richvalský, Sabol (obaja SR), 300 divákov

Úvod zápasu bol vyrovnaný, nástup do druhého polčasu však mali lepšie Bratislavčanky, ktoré aj vďaka lepšej kondičnej pripravenosti zaslúžene vyhrali.

HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou - HK Štart Trenčín 22:26 (9:14)

Najviac gólov: Kočí 5, Handlová 4/3 - Petríková 9/4, Bahýlová 4/1

Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Pešek, Pavlát (obaja ČR), 250 divákov

Vo vyrovnanom zápase zaslúžene zvíťazili Trenčanky. Domácim sa spočiatku darili rýchle protiútoky, ale hosťujúce hráčky spravili celkovo menej chýb a nakoniec vyhrali rozdielom štyroch gólov.