Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

WHIL - 19. kolo - víkend - súhrn

SITA|Publikované 25. mar 2007 o 17:15

BRATISLAVA 25. marca (SITA) - Súhrn víkendových stretnutí 19. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

SOBOTA

ŠKP Štart Bratislava - Iuventa Michalovce 23:32 (10:15)

Najviac gólov: Styková 7, Globanová 6, Vachová 4 - A. Tóthová 14/5, Školková 5, Cinová 6

Pok. hody: 0 - 5/5, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 200 divákov

Hráčky úradujúceho majstra od začiatku viedli a do polčasovej prestávky si zaslúžene odnášali päťgólový náskok. Po zmene strán nezachytala Iuvente brankárka Krajcárová a hráčkam ŠKP sa v 40. min podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu (18:19). Záver už patril hosťujúcim hráčkam, ktoré zásluhou rýchlych brejkov Alžbety Tóthovej upravili na konečných 23:32.

HC Zlín - HK Štart Trenčín 28:30 (11:12)

Najviac gólov: Budajová 12/5, Nevrlá 4, Snášelová 4 - Petríková 10/1, Uhliarová 6/3, Hollá 4

Pok. hody: 8/6 - 4/4, vylúčené: 6 - 7, ČK: Uhliarová (Trenčín) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Pešta a Poláček (obaja ČR), 470 divákov

Prvé dejstvo bolo pomerne vyrovnané, domáce hráčky viedli počas väčšiny polčasu, v závere však Trenčín šnúrou piatich gólov otočil. Po zmene strán si hostky udržiavali mierny náskok, v 54. min však bolo už len 26:27. V samotnom závere si už hráčky Štartu nenechali víťazstvo ujsť.

DHK Zora Olomouc - Start Slokov Veselí nad Moravou 23:24 (14:11)

Najviac gólov: Růžičková 8/4, Dostálová 6 - Dorňáková 6, Handlová 6/5

Pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Kavulič a Skružný (SR/ČR), 300 divákov

Úplne vyrovnané stretnutie, o víťazovi ktorého sa rozhodlo až v samotnom závere. Duel priviedli do úspešného konca hosťujúce hráčky, ich víťazstvo je z kategórie šťastných.

NEDEĽA

HK Slávia Partizánske - SHK ZFP Kunovice 17:20 (8:10)

Najviac gólov: Michnová 9, Z. Janšáková 5 - Martínková 7, Štěrbová 6/1

Pok. hody: 5/4 - 3/2 , vylúčené: 4 - 8 , ČK: Brablcová (Kunovice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Baďura, Ondogrecula ml., 200 divákov

V zápase s množstvom chýb hráčky Partizánskeho neplnili technické pokyny trénera, boli nedisciplinované a nepremieňali šance. Kunovice si už do prestávky vypracovali dvojgólový náskok, ktorý udržali až do konca.

DHC Slavia Praha - Casta Sokol Písek 36:24 (17:12)

Najviac gólov: K. Černá 8/2, Štolfová 7, Zachová 6 - Keclíková 12/2, Moravcová 3, Kohoutová 3/1

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Bečička, Horák (obaja ČR), 120 divákov

Družstvo domácich celé stretnutie viedlo a malo ho pod kontrolou. Slavia s prehľadom vysoko zvíťazila.