Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

WHIL - 12. kolo - sobota

SITA|Publikované 20. jan 2007 o 20:17

BRATISLAVA 20. januára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

HC Zlín - Casta Sokol Písek 32:30 (14:16)

Najviac gólov: Ručková 12/3, Hradilová 6, Brzósková 5, Pažourková, Češková 4 - Keclíková 15/10, Tomašechová 5, Moravcová, Martenková, M. Luzumová 3

Pok. hody: 5/3 - 10/10, vylúčené: 5 - 9, ČK: Hemrová (po treťom vylúčení), rozhodovali: Nesvadba, Novotný (obaja ČR), 285 divákov

Bolo to veľmi bojovné a vyrovnané stretnutie. Hostky si na začiatku vytvorili dvojgólové vedenie, ktoré si udržali do konca polčasu. Po zmene strán medzi 7. a 10. minútou šnúrou štyroch gólov domáce hráčky obrátili vývoj zápasu vo svoj prospech. V 10. min viedli 21:18 a potom až do konca zápasu padali góly striedavo na oboch stranách až ku konečnému výsledku priaznivému pre domáce hráčky.

HK Slávia Partizánske - ŠKP Štart Bratislava 25:26 (14:15)

Najviac gólov: Antalová 10/2, Ivanová a Michnová po 4 - Vachová 8/2, Janšáková 5

Pok. hody: 6/5 - 3/2, vylúčené: 1 - 4, ČK: Globanová (po treťom vylúčení), rozhodovali: Rapač, Gedeon, 150 divákov

Mimoriadne vyrovnané stretnutie, v ktorom sa družstvá striedali vo vedení, ale ani jednému sa nepodarilo získať väčší náskok. Spravodlivejšia by bola remíza, ale domáce nezvládli záver a hostky mali viac šťastia.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22:27 (12:14)

Najviac gólov: Csalava 6/5, Fečová 5 - Dittelová 8, Hricíková 5, Tóthová 5/2

Pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 700 divákov

Michalovčanky zvíťazili na ihrisku Šale až nečakane hladko, ale zaslúžene. Domáce celý zápas iba doťahovali náskok súperiek, len na začiatku druhého polčasu dokázali vyrovanať na 14:14. To však bolo z ich strany všetko.