Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

WHIL - 1. kolo - víkend

SITA|Publikované 9. sep 2007 o 21:17

BRATISLAVA 9. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 1. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

SOBOTA

Iuventa Michalovce - HC Britterm-Slokov Veselí nad Moravou 33:19 (13:8)

Najviac gólov: Kalaninová 7, A. Tóthová 5/1, Rubcovová a Pajtášová po 5 - Handlová 10/6, Zvoničová 3, Foksová a Fialeková po 2

Pok. hody: 6/2 - 7/6, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Barborík, Rondoš (obaja SR), 850 divákov

V šlágri úvodného kola WHIL medzi úradujúcim slovenským šampiónom a českým vicemajstrom sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domáceho tímu. Veselí pricestovalo na východ SR len s 9 hráčkami, z toho boli 2 brankárky, čo sa negatívne odzrkadlilo aj na výkone.

Casta Sokol Písek - HC Zlín 26:24 (11:11)

Najviac gólov: Keclíková 15/4, Luzumová 5/1 - Růčková 11/4, Hráčková 5

Pok. hody: 5/5 - 7/5, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 270 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí sa družstvá striedali vo vedení, ani jeden z tímov nevyhrával o viac ako dva góly. Písek rozhodol o svojom tesnom víťazstve v záverečnej trojminútovke dôraznejšou koncovkou.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Nitra 29:20 (16:8)

Najviac gólov: Martanovičová 6, Csalava 6/3 - Behinská 5, Rajkovicsová 5/3

Pok. hody: 5/4 - 7/4, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Nagy a Novák (obaja SR), 300 divákov

Domáce hádzanárky sa po nervóznom začiatku ťažšie rozbiehali. Nováčik z Nitry sa však nedokázal presadiť proti ich dobre organizovanej obrane a Šalianky napokon bez väčších problémov doviedli zápas do víťazného konca.

TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP HK Banská Bystrica 31:20 (10:8)

Najviac gólov: Matoušková 8, Martínková 6 - Vidiečanová 8/4, K. Lapinová 4

Pok. hody: 10/7 - 4/4, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 850 divákov

Stretnutie bolo vyrovnané do 22. min, keď ešte Banskobystričanky vyhrávali 8:7. Domáce však trojgólovou šnúrou ešte do prestávky otočili vývoj skóre vo svoj prospech. Po zmene strán už na palubovke dominovali hádzanárky Jindřichovho Hradca, ktoré využili skutočnosť, že hostky pricestovali len s 10 hráčkami. Banskobystričanky postupne odpadli najmä po fyzickej stránke. Nováčik súťaže si tak v interligovej premiére pripísal na svoje konto nečakané a hladké víťazstvo 31:20.

DHK Zora Olomouc - ŠKP Bratislava 27:27 (9:9)

Najviac gólov: Tomečková 7/4, Šašková 5 - Porubská 8/6, Kusendová a Súkenníková po 4

Pok. hody: 5/4 - 7/4, vylúčené: 1 - 0, rozhodovali: Kohout a Novák (obaja ČR), 200 divákov

V zápase veľmi dobrej úrovne sa zrodila zaslúžená remíza. Domácim nevyšiel úvod, keď prehrávali 2:6. Hostky pre zmenu nezvládli záver. Bratislavčanky ešte dve minúty pred koncom vyhrávali 26:23, Olomoučanky však v zostávajúcom čase dokázali streliť štyri góly za sebou. V poslednej sekunde hracieho času hráčky ŠKP dosiahli vyrovnávajúci gól na 27:27 a získali tak aspoň bod.

NEDEĽA

DHC Slavia Praha - HK Štart Trenčín 24:21 (13:9)

Najviac gólov: Černá 8, Jonášová, Janečková po 4 - Uhliarová 4, Petríková 4, Z. Bahýlová 4

Pok. hody: 9/7 - 4/1, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Kohout a Padevět (obaja ČR), 100 divákov

Hviezdou zápasu bola brankárka Slavie Selicharová, ktorá svojimi výbornými zákrokmi držala Sláviu nad vodou. Domáce tak mohli s istotou v zadných radoch navyšovať svoj náskok až do polčasového rozdielu štyroch gólov. V druhom dejstve Trenčianky zlepšili hru a vysunuli obranu, začali hrať osobnú obranu na kanonierku Pražaniek Kláru Černú, no ani to im nepomohlo zvrátiť výsledok vo svoj prospech.