Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Prešove sa hrá o všetko

Prešovčan Peter Dudáš strieľa cez Václava Straku (vpravo) na brankára Ľuba Drápala. Zo 4. finálového duelu Považská Bystrica – Prešov 34:30 po predĺžení. (Autor: SITA)
Rastislav Hríbik|Publikované 29. máj 2007 o 22:00

Po štyroch rokoch rozhodne opäť o slovenskom majstrovi až piaty finálový duel. Prešov si verí, obhajca z Považskej Bystrice dúfa.

PREŠOV, POVAŽSKÁ BYSTRICA. Hádzanári Považskej Bystrice odmietajú rezignovať. Aj druhý domáci zápas, hoci po predĺžení, s Prešovčanmi zvládli, vyrovnali stav finálovej série na 2:2 a živia šancu obhájiť dnes na palubovke Tatrana vlaňajší titul.

Považská sa nevzdáva

„Len tak ľahko sa nevzdáme. Hoci sme oba zápasy v Prešove prehrali, hrali sme dobre. Keď sa to bude ťahať aj v rozhodujúcom piatom zápase, naša šanca bude stúpať. Nesmieme Tatran pustiť do trháku,“ tvrdí manažér MŠK Považská Bystrica Jozef Gálik.

Pre neho i trénera Františka Šulca to bude posledný zápas v klube. Nové vedenie MŠK už s ich službami nepočíta. „Je to pre nás zvláštna situácia, ale robíme si svoju robotu do konca. Radi by sme k trom titulom pridali štvrtý,“ vraví Gálik.

Ani František Šulc, ktorý po nedeľňajšom štvrtom zápase ako prvý vyhlásil, že na Považí končí svoju misiu, to za hendikep pred dnešnou bitkou o všetko nepovažuje. „Hráči sú profesionáli, sami rozhodujú o svojom osude. Taká vec nás skôr zomkne,“ tvrdí Šulc.

Hádzaná prebudila mesto

Považanov sa na východ republiky chystajú podporiť tri autobusy fanúšikov. „Skvelé. Hádzaná znovu prebudila mesto. Už v nedeľu bola v našej hale neopakovateľná atmosféra,“ vra­ví Gálik.

I výborný zápas. František Šulc ho označil dokonca za jeden z najkrajších a najemotívnejších vo svojej kariére.

Lamač tlmí napätie

Prešov je aj vďaka výhode domáceho prostredia favoritom, no napätie v klube cítiť. „Tlmím ho aj tým, že hráčom dôležitosť zápasu nepripomínam. Ani technicko-taktickými pokynmi ich už nestraším. Viedia, čo majú hrať. Všetci sú zdraví, a tak zostávam optimistom. Verím, že sa po roku vrátime na trón,“ dúfa 39-ročný tréner Tatrana Roman Lamač.

Trénerské skúsenosti z ťažkých zápasov hovoria pre Šulca. Má o 17 rokov viac, no Lamač si s tým ani s tlakom vedenia klubu ťažkú hlavu nerobí. „Nemyslím si, že sa mi bude ťažko zaspávať. Tréner môže do priebehu zápasu zasiahnuť len do určitej miery. Rozhodujúci krok musia spraviť hráči na palubovke. Vieme, čo na nich platí. Len to musíme zrealizovať aj na ihrisku.“

Vstupenky do haly s kapacitou 1500 miest vypredali už včera. Fanklub Tatrana zároveň vyzval fanúšikov, aby sa obliekli do klubových farieb. Zelenej alebo bielej.

Záverečný program

Finále – dnes o 18.00 h – piaty zápas: Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica – stav série 2:2.

Doterajšie zápasy: 39:36 pp (d), 34:38 (v), 31:25 (d), 30:34 pp (v).

O 3. miesto – dnes o 18.00 h: Nové Zámky – Košice – stav série 2:2.

Doterajšie zápasy: 32:25 (d), 25:29 (v), 31:30, 28:36 (v).

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.