Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tomáš Straňovský sa vracia do Nových Zámkov

Tomáš Straňovský (Autor: SITA)
SITA|22. nov 2011 o 12:48

Hádzanári HC Štart Nové Zámky vstúpia do nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže so skúsenou posilou.

NOVÉ ZÁMKY.

Káder víťaza základnej časti extraligy mužov 2011/2012 vystuží krídelník Tomáš Straňovský (nar. 29. 9. 1980). Tridsaťjedenročný odchovanec novozámockej hádzanej, ktorý v lete po vypršaní platnosti zmluvy ukončil svoje pôsobenie v poprednom maďarskom klube Pick Szeged, bol v tejto sezóne bez angažmánu. Jeho prioritou bolo zahraničie, ale napokon privolil na návrat do Štartu.

Zahraničie mu nevyšlo

"Zahraničie nevyšlo, tak som nechcel dlhšie čakať, predsa len nemôžem toľko 'stáť'. Aj preto sa už teším, že si konečne zahrám. Potrebujem ešte pár dní, aby som sa do toho dostal, ale ja som sa udržiaval v kondícii, takže veľký problém to nebude. Chalani ma prijali bez problémov, skoro všetkých poznám a s niektorými som dokonca aj hrával.

Tréner Peter Hatalčík mi povedal, že sa môjmu príchodu potešil. Samozrejme, budem však musieť podávať dobré výkony. Dúfam, že sa mi podarí prispieť k tomu, aby si Nové Zámky konečne zahrali vo finále extraligy," povedal pre agentúru SITA Tomáš Straňovský, ktorý sa do klubu z rodného mesta vracia po vyše ôsmich rokoch, naposledy si zaň zahral v sezóne 2002/2003.

Prezident HC Štart Michal Tóth k získaniu nového hráča do kádra poznamenal: "Oslovili sme ho počas víkendu, sadli sme si za rokovací stôl a dohodli sa. Tomáš už aj trénuje s naším družstvom. Veríme, že s ním môžeme počítať na dlhšie obdobie. Predbežne sme sa dohodli do konca sezóny s opciou na ďalšie dva roky, ak si v lete nenájde zahraničný angažmán."

Tomáš Straňovský koketoval s návratom do Nových Zámkov už pred sezónou 2009/2010, keď sa s mužstvom pripravoval, ale napokon neodolal vábeniu Tatrana Prešov a upísal sa slovenskému šampiónovi. O dva roky neskôr sa jeho pôsobenie v Štarte stalo realitou.

Nová motivácia pre tím

"Myslím si, že príchod staršieho z bratov Straňovských bude veľkým prínosom pre novozámockú hádzanú a bude znamenať aj motiváciu pre celé družstvo. Je to skúsený hráč, ktorý nám pomôže predovšetkým v obrane, ale aj v útoku. Nejde do neznámeho prostredia, čiže s adaptáciou nebudú problémy. Keďže sa pripravoval individuálne, potrebuje trochu nabrať kondíciu, v ruke to má stále. Na splnenie nášho cieľa, ktorým je vytúžené finále, potrebujeme každú silu," dodal k angažovaniu ľavorukého krídelníka M. Tóth.

Bývalý reprezentant SR a účastník ME 2006 a MS 2009 a 2011 Tomáš Straňovský pred Szegedom pôsobil v Tatrane Prešov, predtým hrával vo Švajčiarsku za Grasshopper Club a ZMC Amicitia Zürich, v Nemecku za VfB 1861 Forchheim, na Slovensku si obliekal dresy MŠK Považská Bystrica, HK 47 Trnava a materského Štartu Nové Zámky.

Súvisiace články