Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Takú drámu nepamätá

Peter Dudáš (vľavo) strieľa jeden zo svojich šiestich gólov do siete Považskej Bystrice. Miloslav Kra­hulík (č.5) ani Ľubomír Ďuriš (vpravo) mu už v tom nestihli zabrániť. Z prvého finále hádzanárskej extraligy mužov Prešov – Považská Bystrica 39:36 po pr (Autor: SITA)
Rastislav Hríbik|Publikované 17. máj 2007 o 22:00

Prešov v prvom finále hádzanárskej extraligy zlomil doma Považskú Bystricu až po predĺžení. Pivot Tatrana Peter Dudáš taký napínavý duel vraj ešte nezažil.

PREŠOV, BRATISLAVA. Až predĺženie rozhodlo o víťazovi prvého finále hádzanárskej extraligy mužov v Prešove. Domáci Tatran napriek silnému odporu Považskej Bystrice napokon splnil úlohu mierneho favorita a obhajcu trofeje zdolal 39:36.

„Takú drámu som ešte nezažil. Bol to zápas hodný finále a my sme sa v ňom nadreli ako kone, aby sme súpera zlomili. Na konci riadneho hracieho času sme mali namále. Ešteže Mišo Urban šikovným gólom v závere vyrovnal na 32:32 a v predĺžení sme už boli lepší,“ myslí si 23-ročný pivot Tatrana Peter Dudáš. „Nebol to náš najlepší výkon. Obrana bola slabšia a ani brankári príliš nezachytali,“ tvrdí jeden z najlepších hráčov domácich, ktorý zaťažil konto Považanov šiestimi gólmi.

V zápase sa Dudáš chvíľu predstavil aj na netradičnom poste spojky. „Oživil som si staré spomienky. V bratislavskom ŠKP, kde som predtým pôsobil, som spojku hrával. Posledné tri roky je zo mňa pivot. V predĺžení už vlastne bolo jedno, kde hrám. Šiel by som aj na krídlo, len aby sme vyhrali.“

Pre Dudáša (194 cm, 100 kg) má finálová séria špecifický náboj. Slovenský titul ešte nemá. „Keď som hrával za policajtov v Bratislave, tak vysoko sme sa nikdy nedostali. Očakávam, že to bude dráma aj v druhom zápase na Považí. Považskú nesmieme podceniť, treba zabojovať. Bol by som veľmi rád, keby bolo po sobote dva nula pre nás.“

V prvom zápase v stredu v Prešove vybehli na palubovku zaplnenej haly (1400 divákov) so zafarbenými účesmi. Polovička hlavy nazeleno, polovička strieborná. „Nepotrebovali sme žiadneho kaderníka. Kúpili sme si sprej a v šatni si to nastriekali sami. Nie je to žiadny problém, je to šampónom zmývateľný sprej. Zopakujeme to aj v Považskej a pridáme prekvapenie navyše. Zatiaľ neprezradím čo,“ tajnostkársky poznamenal rodák z Ilavy.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.