Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slovenská „dvadsiatka“ debutovala v extralige

Sportnet|Publikované 9. sep 2013 o 22:00

Výber hádzanárov SR 20, ktorý tvoria prešovskí juniori, štartuje premiérovo v slovenskej extralige.

Prvé kolo „dvadsiatka“ nehrala, zápas s ŠKP Bratislava preložili na október. Debut v seniorskej súťaži odkrútili zverenci trénerov Mareka Gernáta a Stanislava Kolpaka v stretnutí s Topoľčanmi.

PREŠOV. V druhom extraligovom kole nastúpil výber SR 20 proti HK Topoľčany, ktoré v tomto ročníku po výraznom posilnení hádzanárski odborníci pasujú na boj o najvyššie priečky.

Ambície potvrdil tím spod Tríbeča, vedený trénerom Ivanom Pompošom už v sobotu v stretnutí s majstrovským Tatranom, v ktorom Prešovčania rozhodli o svojom najtesnejšom víťazstve až na samom konci dramatického súboja.

Slovenská „dvadsiatka“ sa na druhý deň doma s jasným favoritom držala statočne. V 19. minúte prehrávala tesne 9:10.

Potom ale prišiel do brány hostí skúsený Meluš, ktorý mladých prešovských hádzanárov viackrát vo vyložených pozíciách vychytal a skóre tak razom výraznejšie narástlo v prospech Topoľčian.

Napriek konečnému rezultátu 24:36, družstvo SR 20 herne rozhodne nesklamalo. „Náš tím očakávania nesklamal. Chlapci poctivo behali, na ihrisku doslova dreli, avšak skúsenostiam i väčšej fyzickej hmotnosti súperových hráčov odolať nedokázali. Hlavne to hralo proti nim,“ uviedol na margo extraligovej premiéry jeden z trénerov SR 20 Marek Gernát.

„Iste, v príprave sme hrali so seniormi. Lenže súťažný zápas, navyše s takým kvalitným mužstvom aké vyskladali Topoľčany, to bolo už o inom. Naši hráči si musia zvykať na tvrdšie kontakty s fyzicky silnejšími chlapmi, robiť všetko rýchlejšie, predovšetkým po získaní lopty. Škoda, že sme nepremenili dosť veľa vyložených streleckých príležitostí. Celkovo ale chlapci predviedli sympatický výkon. V súťaži určite nebudeme iba do počtu. Ukázali sme, že hádzanú hrať vieme. Hráči však potrebujú zbierať hlavne skúsenosti. V extralige majú na to veľký priestor. Dovolím si tvrdiť, troch, možno štyroch súperov v tejto súťaži dokážeme zdolať.“

Skúsenosť vzbudzovala rešpekt

K streleckým ťahúňom slovenskej „dvadsiatky“ v príprave patril R. Drobňák. Momentálne je ale zranený. K obávaným kanonierom tohto tímu však patrí „spojkový univerzál“ Lukáš Urban, ktorý už viackrát okúsil aj atmosféru v majstrovskom Tatrane.

V zápase s Topoľčanmi patril k najlepším na ihrisku, strelil deväť domácich gólov. „Prehrali sme o dvanásť gólov, ale za hru sa myslím, hanbiť nemusíme,“ mienil L. Urban.

„Najťažšie pre nás bolo presadzovať sa v súbojoch s fyzicky zdatnejšími hráčmi Topoľčian. Viackrát sme ale našli spôsob, ako na nich. Hovorilo sa však o našich zahodených vyložených šanciach. Veľa sme ich nevyužili z krídelných priestorov, ale aj z iných pozícií. Proti nám stáli skúsení gólmani, ktorí chtiac – nechtiac vzbudzovali rešpekt. Nazdávam sa, že Topoľčany v tejto sezóne horšie ako tretie neskončia. Takže prehrať, hoc vysokým rozdielom, s takým súperom nie je hanba. Na iných, z tých nižších poschodí, si ale iste trúfneme.“

Pokúsiť sa o to pôjde SR 20 už najbližšiu stredu v treťom extraligovom kole do Nových Zámkov. Majstrovský Tatran Prešov sa zajtra stretne v šlágri 3. kola na pôde úradujúceho vicemajstra v Hlohovci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.