Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slováci začnú na MS proti Argentíne

SITA|Publikované 30. jún 2008 o 10:44

SAO CARLOS 30. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska začnú svoje premiérové účinkovanie na majstrovstvách sveta v Chorvátsku 17. januára 2009 s Argentínou. Meno súpera sa slovenský výber dozvedel až počas ...

SAO CARLOS 30. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska začnú svoje premiérové účinkovanie na majstrovstvách sveta v Chorvátsku 17. januára 2009 s Argentínou. Meno súpera sa slovenský výber dozvedel až počas uplynulého víkendu, keď sa skončili súboje na Panamerických majstrovstvách v brazílskom Sao Carlose. Vo finále zdolala Brazília rivala z Argentíny 27:24. Na základe skoršieho žrebu sa posledným účastníkom A-skupiny MS stal druhý tím panamerického šampionátu.

Slováci podľa internetovej stránky Chorvátskeho hádzanárskeho zväzu odohrajú všetky svoje zápasy v A-skupine v Osijeku. V nedeľu 18. januára ich čaká Austrália, o deň neskôr Maďarsko. Po dni voľna nastúpia zverenci trénera Zoltána Heistera proti Francúzsku a boje v základnej skupine zakončia vo štvrtok 22. januára duelom s Rumunskom. O slávnostné otvorenie svetového šampionátu sa postarajú v piatok 16. januára domáci Chorváti a Kórejská republika.

Na MS 2009 v Chorvátsku sa v základnej fáze bude hrať v štyroch 6-členných skupinách, z ktorých postúpia prvé tri tímy do hlavnej fázy (1. - 12. miesto). Ostatné družstvá čakajú súboje v tzv. Prezidentskom pohári (o 13. - 24. priečku).


Výsledky Panamerických majstrovstiev v Sao Carlose:

Finále: Brazília - Argentína 27:24

O 3. miesto: Kuba - Čile 37:30

O 5. miesto: Grónsko - Uruguaj 28:21


Aktualizované vyžrebovanie základných skupín MS 2009 v hádzanej mužov v Chorvátsku (16. 1. - 1. 2.):

A-skupina: Francúzsko, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko, Argentína, Austrália

B-skupina: Chorvátsko, Švédsko, Španielsko, Kórejská republika, Kuvajt, Kuba

C-skupina: Nemecko, Poľsko, Macedónsko, Rusko, Tunisko, Alžírsko

D-skupina: Dánsko, Nórsko, Egypt, Brazília, Srbsko, Saudská Arábia

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.