Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Slováci prehrali aj s Dánskom

SITA|Publikované 18. aug 2007 o 21:05

SKOPJE 18. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku nezvíťazila ani vo svojom štvrtom zápase v základnej D-skupine. Mladí Slováci ...

SKOPJE 18. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku nezvíťazila ani vo svojom štvrtom zápase v základnej D-skupine. Mladí Slováci podľahli v sobotňajšom dueli v Skopje favorizovanému tímu Dánska rozdielom šiestich gólov 31:37 (14:19). Zverenci trénera Jána Hianika skončili bez zisku bodu v tabuľke na poslednom 5. mieste a v ďalšom priebehu MSJ budú bojovať o umiestnenie na 13. - 20. priečke. Najbližšie nastúpia slovenskí hádzanárski juniori v pondelok 20. augusta proti Tunisku, ktoré skončilo v C-skupine štvrté.

Výsledky:

D-skupina:

Slovensko - Dánsko 31:37 (14:19)

Zostava a góly SR: Paul, Kováč - Ľ. Ďuriš, Kopčo 3, Mikuš 2, Geci 4, Gamrát 7/1, Baďura 3/1, Baláž 6/5, Mišenčík 3, Petro, Mikeci 2, T. Urban 1

Najviac gólov za Dánsko: Bagersted, Meinby-Pedersen a Hansen všetci po 6.

Pok. hody: 8/7 - 6/4, vylúčení: 6 - 4, ČK: Kopčo (SR) za tri vylúčenia, rozhodovali: Bachir a Mezian (obaja Alž.), 350 divákov

Slováci držali s Dánskom krok do 29. min. Favorit si dovtedy nedokázal vypracovať výraznejší náskok, viedol väčšinou o dva alebo tri góly. Záver I. polčasu však Hianikovi zverenci celkom nezvládli, v posledných necelých dvoch minútach dvakrát inkasovali a do druhej tridsaťminútovky išli Dáni s 5-gólovým náskokom. Po prestávke ako prví skórovali znovu severania, ktorí postupne zvyšovali svoj náskok (40. min - 27:19, 43. min - 30:21). V záverečnej štvrťhodinke Slováci stiahli náskok Dánska na 5 gólov (v 58. min), ale čas na zvrat im nezostal. Dáni tak zostali nezdolaní aj vo svojom štvrtom stretnutí v skupine a vyhrali ju.

Ján Hianik (tréner juniorov SR): "Som rád, že sme s ašpirantom na finále odohrali kvalitný zápas a chlapci aj napriek predošlým štyrom prehrám zmobilizovali sily. V útoku podal výborný výkon Gamrát strelami z diaľky a tiež Baďura na strednej spojke. V obrane sa nám darilo prerušovať dánsky kombinačný systém. Teší ma, že chlapci sa konečne našli a ukázali peknú hádzanú. Tunisko bude nepríjemný súper, na MS odohralo v skupine vyrovnané partie. Musíme rozbehať jeho obranu a ubrániť ľavú spojku, ktorá patrí k najlepším strelcom šampionátu.“