Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sečovčanom pomohla chrípka

Dvojica sečovských hráčov Korytko (vľavo) a Brutovský sa snažia zastaviť prenikajúceho Košičana Mazáka. Snímka je z extraligového duelu Sečovce – Košice. (Autor: PRE SME - RÓBERT SÁNDOR)
Prokop Slováček|Publikované 13. feb 2007 o 23:00

Vďaka odloženému extraligovému duelu s Považskou Bystricou získali Sečovce čas na záchranu klubu. Súťaž chcú dohrať.

BRATISLAVA, SEČOVCE. Posledný januárový deň mal byť posledným v dejinách hádzanárskeho klubu ŠKP Sečovce. Východniari vtedy prehrali vo štvrťfinále Slovenského pohára s Tatranom Prešov. Potom vedenie dvojnásobného majstra Slovenska oznámilo, že pravdepodobne nebude schopné zabezpečiť chod klubu a že plánuje z mužskej extraligy odstúpiť.

Odvolávali sa na menšiu podporu od sponzorov a mesta. „Mesto nikdy nepovedalo, že tento šport nepodporí. Nestavia sa ku klubu macošsky, aj v tomto roku vyčlenilo prostriedky," povedala pre denník Korzár primátorka Monika Bérešová. „Len nevieme splniť požiadavky, ktoré má výbor ŠKP. “

Napriek tomu že záchrana klubu sa na východe republiky prirovnávala skôr k zázraku, stal sa. Najprv sa Sečovce pokúsili dohodnúť na spolupráci s Trebišovom. Dohrali by sezónu pod hlavičkou ŠKP, po nej by sa presťahovali do Trebišova. Zo zpolupráce síce zišlo, ale zaúradovala náhoda.

Extraligové stretnutie z uplynulej soboty, v ktorom mal hrať ŠKP proti Považskej Bystrici, musela hracia komisia Slovenského zväzu hádzanej odložiť pre chrípku hostí.

A tak sečovskí funkcionári využili súťažnú pauzu a pokúšali sa zohnať financie. „Podarilo sa nám veci rozhýbať, nejaké peniaze sme zohnali a na ďal­ších pracujeme. Všetci dúfame, že sezónu sa nám podarí dokončiť. V utorok sme opäť začali trénovať," povedal technický vedúci družstva Ján Lukáč.

Priznal, že mal v rukách list, ktorým klub oznamoval že extraligu definitívne nedohrá. O tom, že list už putuje do Bratislavy na hádzanársky zväz, dokonca hovoril aj viceprezident klubu Milan Korytko.

Na Slovenskom zväze hádzanej nám potvrdili, že boli prekvapení, keď sa objavila informácia, že Sečovce už list poslali. Nič totiž neprišlo. Pravdu objasnil Ján Lukáč. „Napokon som ho neposlal, lebo som do poslednej chvíle veril, že sa podarí veci zvrátiť. Či to bol dobrý krok, to ukáže až budúcnosť."

Sečovce hrajú dnes s Novými Zámkami, ale bude im chýbať tréner Štefan Rapač, ktorý je už šéftrénerom mládeže v Iuvente Michalovce. Nový tréner by mal byť známy do konca týždňa.

Okrem dlhodobejšie zranených a Lukáša Gamráta, ktorý odišiel do maďarskej Nyíregyházy, by nemal v kádri chýbať nik.

Autor: Prokop Slováček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.