Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Zaujal na juniorských MS. Buček sa zo zámoria vracia na Slovensko, posilnil Nitru

Samuel Buček na snímke zo zápasu s Kanadou. (Autor: TASR)
TASR|9. máj 2018 o 21:28

Mladý útočník už v Nitre pôsobil.

NITRA. Slovenský hokejový útočník Samuel Buček sa po 2,5 roku v zámorí vrátil do HK Nitra. S materským klubom sa dohodol na spolupráci pre sezónu 2018/2019 a už sa aj zapojil do prípravy s tímom.

Nitriansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Buček už v drese nitrianskeho A-mužstva odohral 26 zápasov v sezóne 2015/2016 a dosiahol v nich bilanciu jeden gól a štyri asistencie. Jeho ďalšie hokejové kroky smerovali do zámoria, kde pôsobil v tímoch Chicago Steel (USHL) a Shawinigan Cataractes (QMJHL).

V drese Chicaga odohral v sezóne 2017/2018 celkovo 54 zápasov, v ktorých nazbieral 51 kanadských bodov (23+28). Na MS hráčov do 20 rokov odohral 5 zápasov s bilanciou tri góly a štyri asistencie.

Nitriansky tím začal v stredu 9. mája tzv. suchú fázu prípravy na budúcu sezónu. Trénerovi Antonínovi Stavjaňovi sa na ňom hlásilo iba 11 hráčov - Danill Fomynikh, Mário Múčka, Marek Slovák, Branislav Mezei, Miroslav Pupák, Erik Čaládi, Lukáš Hrušík, Matúš Rais, Samuel Buček, Róbert Lantoši a Frederik Foltán.

"Sú to hráči, ktorí majú podpísané zmluvy. Budeme ich dopĺňať aj o hráčov z juniorky, s ktorými počítame, že budú figurovať v širšom kádri, ale majú ešte v tomto čase nejaké študijné povinnosti. Chceme, aby si v príprave vyskúšali vyšší level, na druhej strane to musia byť hráči, ktorí si to zaslúžia," uviedol Stavjaňa pre klubovú stránku.

Súvisiace články