Rybáriková zdolala Mladenovicovú

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková (Autor: TASR/AP)
TASR|26. máj 2009 o 15:34

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková (53. v rebríčku WTA) sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole si na parížskej antuke poradila s držiteľkou voľnej karty Francúzkou Kristinou Mladenovicovou po trojsetovej bitke 6:1, 2:6 a 8:6. V ďalšom kole čaká Rybárikovú náročná prekážka - Srbka Jelena Jankovičová nasadená ako číslo 5. Zverenka trénera Mojmíra Mihala vo francúzskej metropole vyrovnala svoje vlaňajšie maximum, keď postúpila do hlavnej súťaže z kvalifikácie.

Rybáriková s Mladenovicovou boli na dvorci necelých 15 minút, keď v Paríži zaúradoval dážď a stavu 2:1 pre Slovenku museli zápas prerušiť. Po vyše dvojhodinovej prestávke Rybáriková chytila opraty stretnutia do svojich rúk. Dvakrát prelomila podanie 16-ročnej Francúzky a prvý set získala jasne vo svoj prospech.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Mladenovicová pritvrdila na podaní i na returne, vybudovala si náskok 5:0 a v ôsmom geme premenila pri súperkinom servise prvý setbal. Na začiatku rozhodujúceho dejstva sa Rybáriková po rýchlom brejku ujala vedenia 2:1, Francúzka však vzápätí vyrovnala na 2:2.

O osude stretnutia napokon rozhodol trinásty gem, v ktorom Rybáriková čistou hrou získala Mladenovičovej servis. Za stavu 7:6 premenila Slovenka hneď prvý mečbal a napodobnila Dominiku Cibulkovú, ktorá v pondelok postúpila do 2. kola po triumfe nad Ukrajinkou Aľonou Bondarenkovou.