Podobne ako Daniele Hantuchovej sa nedarilo aj Magdaléne Rybárikovej.
Podobne ako Daniele Hantuchovej sa nedarilo aj Magdaléne Rybárikovej. (Autor: TASR)
SITA|5. jan 2009 o 11:07

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková vstúpila do sezóny 2009 neúspechom.

AUCKLAND. V pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) ako nenasadená prehrala so štvorkou tohto podujatia, Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou, za 153 minút 3:6, 7:6 (4), 5:7. V rozhodujúcom sete pritom viedla 1:0 s brejkom a neskôr z 2:2 unikla na 4:2.

Dvadsaťročná zverenkyňa Ladislava Simona Rybáriková, momentálne 58. vo svetovom rebríčku, teraz má s o rok staršou víťazkou vlaňajšieho "hardového“ podujatia WTA Tour v kalifornskom Stanforde Wozniakovou (33.) bilanciu 1:2. Zdolala túto súperku v januári 2008 na turnaji ITF vo Waikoloe (6:4, 5:7, 6:4) a podľahla jej na juniorskej úrovni ešte v sezóne 2004 na antuke v brazílskom Porto Alegre.

Semifinalistka vlaňajšieho turnaja WTA Tour v uzbeckom Taškente Rybáriková si z Aucklandu, v ktorom nehrá vo štvorhre, odnáša 1 bod do počítačového poradia a šek na 1725 USD. Pred melbournskými grandslamovými Australian Open (19. januára - 1. februára) by sa ešte mala predstaviť v Hobarte.

Dvojhra - 1. kolo:

Aleksandra Wozniaková (4-Kan.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:3, 6:7 (4), 7:5 za 153 minút