Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Najdlhšie prehovárali Šimákovú

Katarína Dubajová (v strede zo zápasu s Litvou) si v reprezentácii zahrala po dvoch rokoch. (Autor: ČTK)
Rastislav Hríbik|Publikované 22. okt 2007 o 00:00

Nový tréner Ľubomír Popluhár prilákal do reprezentácie staronové hráčky.

MODRA. Nový tréner - nové hráčky. Po príchode Ľubomíra Popluhára do funkcie reprezentačného trénera hádzanárok (vystriedal Tomáša Kuťku) sa do reprezentácie vracajú legionárky, ktoré doma pár rokov nehrali. V piatok pred zaplnenou halou v Modre v prípravnom zápase s Bieloruskom na novembrovú kvalifikáciu ME 2008 do Macedónska sa do reprezentačného dresu navliekli „Dánka“ Katarína Dubajová (Horsens HK) i dve „Nemky“ Denisa Glankovičová (Bayer Leverkusen) s Miriam Šimákovou (1. FC Norimberg).

Dubajová za šesťstovkou

Aj vďaka nim sme Bieloruskám, ktoré nás vlani v Mogiľove obrali o postup na MS, po výsledku 29:15 pripravili štrnásťgólovú príučku. Nešlo o body, ale sebadôvera pred kvalifiká­ciou je pre novozložený Popluhárov tím rovnako dôležitá. „Keď sa vyhrá a po takejto peknej hre, návrat do nároďáku musí chutiť. Potom je aj úsmev na tvári,“ priznala Katarína Dubajová. Jej návrat bol ešte špecifickejší. V Modre hádzanársky vyrastala. „Prežila som tu mladosť, hrávala za dorast i ženy. Milé, ako ma domáci privítali,“ priznala 28-ročná bývalá spojka Šale, dnes naša najskúsenejšia hráčka. Za Slovensko odohrala 146 zápasov a štyrmi gólmi v sobotňajšej odvete s Bieloruskami v Bratislave (31:28) sa prehupla cez hranicu šesťsto gólov! V súčasnom kádri druhá Michalovčanka Tóthová dala 295 gólov.

Dubajová naposledy reprezentovala pred dvoma rokmi v Portugalsku, ale na kvalifikačný turnaj nerada spomína. „Hrávala som málo, nepripomínajte mi to,“ odmietla spomienky. „Ja som na rozdiel od niektorých nikdy reprezentovať neodmietla. Keď sa mi tréner Popluhár ozval, prišla som. Čakám dobrú spoluprácu, lebo sa obaja akceptujeme a nemáme problém povedať si do očí, čo si jeden o druhom myslí.“

Zvedavá Glankovičová

Michalovčanku Denisu Glankovičovú pritiahla zvedavosť. „Som v Nemecku už štvrtý rok, som zvedavá, aké družstvo sa zložilo. Polovica je úplne nová, ale som milo prekvapená. Keď sa zohráme, mohli by sme v kvalifikácii uspieť. Hráme ju v mojom rodnom meste. Ak zostanem v kádri, bude to pre mňa zvláštny pocit. Hrať doma v reprezentačnom drese,“ zasnívala sa 28-ročná legionárka Bayeru Leverkusen, večne druhého tímu nemeckej bundesligy. „Už vlani to vyzeralo dobre, ale zase sme boj o toho majstra pokašlali,“ povzdychla si.

Šimáková odolávala

Najdlhšie bolo treba lámať spojku úradujúceho nemeckého šampióna 1. FC Norimberg Miriam Šimákovú. „Nechcela som ísť, máme toho v klube veľa a je nás teraz v tíme málo - len deväť. Tréner i Peťa Popluhárová s Majou Gubovou, ktoré tiež v klube hrávajú, ma s trénerom tak dlho prehovárali, až som nedokázala odolať. Bolo by fajn, keď už som tu, aby sme po dl­hých rokoch konečne na vrcholný šampionát postúpili,“ dúfa motor našej obrany a najstaršia hráčka v Popluhárovom výbere. Vlani v novembri oslávila tridsiatku.

Denisa Glankovičová. FOTO ARCHÍV

Katarína Dubajová. FOTO ARCHÍV

Miriam Šimáková. FOTO ARCHÍV

Súvisiace články