Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Michalovce majú mečbal

Sportnet|19. máj 2007 o 00:00

BRATISLAVA. Ak sa hádzanárkam úradujúceho majstra Iuventy Michalovce podarí zdolať Duslo Šaľa aj desiaty raz po sebe, udržia si východniarky slovenský titul. Vo finálovej sérii, ktorá dnes o 18.00 h pokračuje v Šali, vedú nad Duslom 2:0 na zápasy a majú .

BRATISLAVA. Ak sa hádzanárkam úradujúceho majstra Iuventy Michalovce podarí zdolať Duslo Šaľa aj desiaty raz po sebe, udržia si východniarky slovenský titul. Vo finálovej sérii, ktorá dnes o 18.00 h pokračuje v Šali, vedú nad Duslom 2:0 na zápasy a majú prvý mečbal. ,,Očakávame tuhý odpor Dusla, ale chceme rozhodnúť už v sobotu. Prinajhoršom vo štvrtom zápase v nedeľu predopoludním," tvrdí tréner Iuventy Dušan Daniš. Šalianky zasa dúfajú, že oba domáce zápasy zvládnu a séria sa vráti do Michaloviec.

Vo finálovej sérii mužov sa hrá len druhý zápas. Považská Bystrica privíta Prešov, ktorému v stredu v prvom dueli podľahla 36:39 po predĺžení. Hala pod Manínom by sa mala konečne poriadne zaplniť. Domáci fanklub sa hotuje pripraviť pre Prešovčanov červené peklo. Podľa pokynov jadra skalných potrebuje každý divák ku vstupenke aj odev v klubovej červenej farbe. ,,Bol by som veľmi rád, ak by sa zopakoval taký kvalitný zápas, ako sme hrali v stredu, no dúfam, že tentoraz to bude so šťastnejším koncom pre nás. Nesúhlasím s tvrdením, že sme predĺženie nezvládli kondične, skôr si myslím, že sme po fyzickej stránke mali navrch, ale chýbalo nám trochu šťastia. Vieme čo vylepšiť a hoci sme nakoniec prehrali, po psychickej stránke nám tento duel dodal ešte viac sebadôvery," tvrdí domáci tréner František Šulc. ,,Do Považskej Bystrice ideme vyhrať. Na to môžu všetci vziať jed," dušoval sa prešovský kouč Roman Lamač. (rh)

Program finále

Ženy - dnes o 18.00 h: Šaľa - Michalovce (na zápasy zatiaľ 0:2). Prípadný štvrtý zápas - v nedeľu o 10.30 h.

Muži - dnes o 18.00 h: Považská Bystrica - Prešov (0:1).

Súvisiace články