Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Messi: Neporovnávajte Argentínu s Barcelonou

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. júl 2011 o 09:19

"V Barcelone všetci spoločne pracujeme už veľmi dlhý čas. V reprezentácii sa usilujeme o niečo podobné, ale je to neporovnateľné," tvrdí Lionel Messi.

BUENOS AIRES. Niet väčšieho futbalového omylu ako porovnávať argentínsku reprezentáciu s FC Barcelona, myslí si najlepší hráč planéty Lionel Messi.

Po dvoch remízach národného tímu na domácom šampionáte Južnej Ameriky ho kritizovali, po víťazstve 3:0 nad Kostarikou ho krajania vynášajú do nebies. V sobotu príde štvrťfinálový duel pravdy proti Uruguaju.

Messi ako vždy čelí fanúšikom. Velebia ho za výkony v barcelonskom drese, nevedia mu odpustiť, že ich nedokáže zopakovať v modro-bielom. "Nikdy ma netrápilo, čo o mne hovoria médiá, a nikdy ma to ani trápiť nebude. Samozrejme, že nikto nemá rád, keď na neho ľudia pískajú a nadávajú. Patrím medzi prvých, ktorí by chceli, aby sme hrali lepšie," odkázal Messi kritikom.

Na margo svojho pôsobenia na klubovej úrovni pokračoval: "Je veľkou chybou porovnávať tento národný tím s barcelonským. V Barcelone všetci spoločne pracujeme už veľmi dlhý čas. V reprezentácii sa usilujeme o niečo podobné, dlho držať loptu, diktovať tempo hry, ale je to neporovnateľné. Úplne iný kolektív, úplne iní jednotlivci."

Napriek pomalému rozbehu Messi verí, že privedie Argentínu k zisku prvej trofeje na Copa América od triumfu v roku 1993 v Ekvádore. "Argentína ju potrebuje. Už je to dlhá doba, čo ju naposledy získala."

Súvisiace články