Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

ME17: Prvá prehra mladých Sloveniek

SITA|Publikované 1. júl 2007 o 19:22

BRATISLAVA 1. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok do 17 rokov si na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave (29. 6. - 8. 7. 2007) pripísala ...

BRATISLAVA 1. júla (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok do 17 rokov si na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave (29. 6. - 8. 7. 2007) pripísala na svoje konto prvú prehru. Napriek zaváhaniu 23:30 (12:15) v nedeľňajšom stretnutí v športovej hale na Pasienkoch s favorizovaným Francúzskom však zverenky trénera Róberta Popluhára postúpili medzi osem najlepších tímov šampionátu. Mladé Slovenky obsadili v B-skupine so ziskom 4 bodov 2. miesto a vo štvrťfinálovej skupine budú ich súperkami prvé dve družstvá z A-skupiny Rusko (v utorok o 18.00 h) a Dánsko (v stredu o 18.00). "Prvý polčas sme zvládli relatívne dobre, súpera sme nepustili do výraznejšieho vedenia. Po zmene strán nám robila problémy vysunutá obrana súpera, dopúšťali sme sa technických chýb a nedokázali sme ubrániť ľavú spojku Francúzok. V druhom polčase sme prehrávali už o 12 gólov, vysunuli sme však obranu, dievčatá zabojovali a postupne ukrajovali z náskoku favorita. Musíme uznať súper, že bol kvalitnejší," poznamenal pre agentúru SITA tréner kadetiek SR Róbert Popluhár, ktorý v stretnutí nemohol počítať so zranenou Košíkovou.

Výsledky - ME hádzanárok do 17 rokov - nedeľa:

A-skupina:

Dánsko - Chorvátsko 30:25 (12:12)

Rusko - Čierna Hora 34:16 (14:11)

Konečné poradie: 1. Rusko 5 bodov, 2. Dánsko 4, 3. Chorvátsko 3, 4. Čierna Hora 0

B-skupina:

• Slovensko - Francúzsko 23:30 (12:15)

Góly SR: Michnová 6, Puškášová 6/2, Birkušová 4, Blažeková 3, Gogolová a Ganzerová po 2