Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Maťašov návrat do Považskej Bystrice

SITA|Publikované 30. máj 2008 o 11:56

POVAŽSKÁ BYSTRICA 30. mája (SITA) - Slovenského vicemajstra v hádzanej mužov 2006/2007 MŠK HANT Považská Bystrica, ktorý skončil v uplynulej extraligovej sezóne až na konečnom 5. mieste, čakajú zmeny ...

POVAŽSKÁ BYSTRICA 30. mája (SITA) - Slovenského vicemajstra v hádzanej mužov 2006/2007 MŠK HANT Považská Bystrica, ktorý skončil v uplynulej extraligovej sezóne až na konečnom 5. mieste, čakajú zmeny v hráčskom kádri i realizačnom tíme.

Na Považie sa po necelých dvoch rokoch vracia bývalý reprezentant SR - pravá spojka Martin Maťaš (nar. 13. 1. 1976). Tridsaťdvaročný ľavák po predčasnom ukončení pôsobenia v MŠK v novembri 2006 zamieril do nemeckého druholigového družstva Füchse Berlín a v uplynulom ročníku hrával v druhej najvyššej španielskej súťaži za Real Grupo Cultura Covadonga “Grupo Sigarci” Gijón. V minulosti legionárčil aj v nórskom Sandefjord TIF i vo švédskom Redbergslid IK Göteborg. "Môžem potvrdiť, že sme angažovali Martina Maťaša. Máme rozpracovaných viacero posíl, oslovili sme aj niektorých našich bývalých hráčov či mladých Ukrajincov," informoval agentúru SITA riaditeľ považskobystrického klubu Jaroslav Fábry. V tejto súvislosti sa hovorí o návrate Júliusa Korňana z HC Baník OKD Karviná či Václava Straku z Dukly Praha. Naopak, člen širšieho reprezentačného kádra Jozef Hanták ml. prestúpil do maďarského prvoligového klubu FKK Gyöngyös. Brankár Martin Biel zrejme pôjde na hosťovanie do Bojníc.

Hádzanárov MŠK HANT Považská Bystrica viedol v uplynulej sezóne Jozef Hanták st., ktorého v marci nahradil Juraj Jurajov. Od nového súťažného ročníka si na trénerskú lavičku sadne s najväčšou pravdepodobnosťou opäť František Šulc (nar. 8. 6. 1950). Ten predčasne skončil v Nových Zámkoch po druhom stretnutí série play off o bronz. Päťdesiatsedemročný kormidelník priviedol v sezónach 2004/2005 a 2006/2007 Považanov k zisku strieborných medailí.


Súvisiace články