Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Márny boj Šale

Rastislav Hríbik|Publikované 15. jan 2007 o 23:00

Šesť ráz sa hádzanárkam Šale ušiel v európskych pohároch súper z Dánska, šesť ráz znamenal pre deväťnásobného slovenského majstra stop.

Darmo Šaľa uhrala vonku nádejnú jednogólovú prehru, Gudme aj vonku ukázalo efektívnejšiu streľbu i lepšiu fyzičku a do osemfinále PVP Slovenky po výhre 30:25 nepustilo.

Ani nemohlo. Dánsky tréner Jan Pytlick vyberal zo štrnástich rovnocenných hráčok, za Šaľu všetko odtiahla šestica dievčat. Stačili slabšie minúty v druhom polčase, unáhlená streľba a ťažko vybojovaný trojgólový náskok sa rozplynul. Gudme už postupovú šancu nepustilo. „To, čo v lige stačí, bolo v pohári málo,“ konštatovala spojka Andrea Šalatová.

Aj Dánky majú slabšie chvíľky, ale na úzky káder Dusla to znovu stačilo. Trénerka Darina Braunová rovnocennú náhradu za základnú zostavu nemala. Niet jej čo vyčítať.

„My hráme každý týždeň dva ťažké zápasy. Na takú záťaž sme si museli zvyknúť a mať dostatok hráčok,“ vysvetľoval Pytlick. Aj preto je čierna šnúra Šale s Dánkami o čosi dlhšia. Kde niet alternatívy, je šanca prekvapiť minimálna. Pytlickove slová, že by sa Šaľa v dánskej lige nestratila, sú slabou útechou.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.