Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Na 21. kolo sa prišiel pozrieť aj Vémola. MAMMAL čaká finále ročníka

Na akciu MAMMAL zavítali aj Karlos Vémola či Petr Kníže. (Zdroj: MAMMAL)
Adrián Mečiar|12. jún 2021 o 14:00

Sezóna speje do finále.

BRATISLAVA. „Keď som pred rokmi začínal ako profesionál, tak sme takto nezápasili. Tí chalani, celé MMA išlo vpred a presne tak je to dobré.

Ľudia tieto amatérske ligy podceňujú, ale ja ich podporujem a navštevujem, lebo ľudia zabúdajú, že práve tu sa všetko rodí. Tu je budúcnosť nášho športu,“ povedal Karlos Vémola pre Sportnet.

Vémola tak upozornil na dôležitosť amatérskych líg, kde dostávajú mladé talenty šancu na rozvíjanie svojich schopností. Zároveň tam získavajú cenné skúsenosti.

Aj preto český "Terminátor" zavítal na 21. kolo amatérskej organizácie MAMMAL.

Turnaj priniesol 41 zápasov

Do tohto ročníka Slovenskej amatérskej MMA ligy MAMMAL zasiahlo celkovo už 197 zápasníkov.

O poriadnu porciu súbojov nebola núdza ani na uplynulom 21. kole, ktoré malo v rámci tejto sezóny poradové číslo šesť. 

Viac než štyri desiatky zápasov priniesli 29 ukončení pred limitom. O výsledku jedenástich duelov rozhodovali bodoví arbitri, jeden zápas sa skončil bez výsledku.

„V spolupráci s domácim klubom Kings Gym sme usporiadali 21. kolo MAMMAL. Ligové kolo malo vysokú úroveň.

Konalo sa za prísnych hygienických opatrení a v súlade s legislatívou Slovenskej republiky,“ uviedla organizácia na svojich stránkach, kde zverejnila tiež kompletnú výsledkovú listinu.

Kolo malo vďaka českým a maďarským reprezentantom medzinárodnú účasť. 

Okrem Vémolu prišli svojich zverencov a ostatných nádejných zápasníkov podporiť ďalšie známe osobnosti vrátane Petra Knížeho, Lucie Szabovej, Kamila Cibinského či Lucie Pudilovej.

Osobnosti domácej scény si rovnako uvedomujú význam amatérskych súťaží.

Amatérska scéna je kľúčová pre budúcnosť domáceho MMA. (Zdroj: MAMMAL)

Na rade je finále

V tomto ročníku už amatérsku ligu MAMMAL čaká iba jeden turnaj. Avšak práve ten bude mať pre samotných bojovníkov najväčšiu prestíž.

Zápasníci budú na finálovom kole 3. sezóny bojovať o opasky. Kolo sa uskutoční v sobotu 26. júna v priestoroch tímu Wolf Fight Club v Komárne.

Finále MAMMAL sa tento rok uskutoční v Komárne. (Zdroj: MAMMAL)
Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články