Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

„Kinder team“ postúpil

Gruzínec Irakli Gaganidze padá v súboji s Považanmi Matejom Hološkom (vľavo) a Tomášom Adamčíkom. (Autor: TASR)
Rastislav Hríbik|Publikované 10. sep 2007 o 22:00

Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvažovali, že európsky pohár vôbec nebudú hrať. V nedeľu oslavovali hladký postup do 2. kola Pohára EHF cez gruzínske HC Tbilisi.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Keď sa v Považskej Bystrici v lete vymenil takmer celý základný káder i vedenie klubu, nový tréner Jozef Hanták (vystriedal Františka Šulca) najskôr vôbec neuvažoval, že by tím plný mladíkov prihlásil do pohárovej Európy.

Hádzanári MŠK ako druhý tím vlaňajšieho ročníka extraligy však právo štartu mali a mesto ako hlavný akcionár klubu napokon tím do Pohára EHF prihlásilo. „Peniaze vraj na to nájdu. Kde inde môžeme na­zbierať toľko skúseností, ak nie v pohári, tvrdili mi. Tak som sa nechal presvedčiť,“ vysvetľoval Hanták.

Považania majú prvé kolo Pohára EHF už za sebou. Až nečakane hladko vyprevadili zo súťaže HC Tbilisi. V sobotu zdolali Gruzíncov 33:25, v nedeľu 35:14 (oba zápasy sa po dohode hrali v Považskej Bystrici).

„Prvý zápas bol boj. Súper, hrajúci silovú ruskú hádzanú, sa dlho držal. Osem minút pred koncom to bolo len o štyri góly. V nedeľu to už bolo iné. Prvý polčas sme vyhrali 17:5. Gruzínci nevedeli, kam skôr skočiť. Fyzicky sme ich jasne prevyšovali,“ vrátil sa k súbojom maximálne spokojný tréner Hanták.

Radikálne zmeny, akými trojnásobný slovenský majster v posledných mesiacoch prešiel, nútia MŠK držať sa pri zemi, no to Považanom neprekáža. „Ani v lige sa s nami príliš nepočíta, ale presne to nám vyhovuje. Aspoň môžu chlapci v pokoji trénovať. Za dve sezóny by v Považskej mohol znovu vyrásť silný tím. Hráči sú mladí, no srdiečko majú. Niektorí i trochu skúsenosti z Ligy majstrov. V pohári s Gruzíncami to bolo cítiť.“

Mladé družstvo, v ktorom má šesť hráčov rok narodenia 1989 alebo 1990, si už vyslúžilo prívlasok „Kinder team“. Hantákovi ani hráčom to neprekáža. „Naším mottom je hlavne sa hádzanou zabávať. To však neznamená, že chceme hrať druhé husle.“

Považania sa dopredu nevzdávajú nádeje na postup ani v 2. kole Pohára EHF, v ktorom si zahrajú proti talianskemu majstrovi Italgestu Casarano. „Majú v tíme Ukrajinca i troch Srbov, ktorí už okúsili bundesligu. Favoriti nebudeme, ale určite zabojujeme. Aspoň na­zbierame ďalšie skúsenosti,“ myslí si Hanták. Prvý duel sa hrá posledný septembrový víkend na Považí, odveta o týždeň neskôr v Taliansku.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.