Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Finálový evergreen číslo 5

Miloslav Krahulík nezabránil Martinovi Mokrišovi pridat další gól Tatrana. Z novembrového súboja v základnej časti Tatran Prešov - Považská Bystrica 35:29. (Autor: SITA)
Rastislav Hríbik|Publikované 15. máj 2007 o 22:00

V predchádzajúcich štyroch rokoch si obaja rivali vo vzájomných finálových súbojoch tituly svorne podelili. Každý sa radoval dva razy.

BRATISLAVA. Začína to byť pravidlo. Boj o slovenský hádzanársky ligový trón sa od sezóny 2001/2002, keď Považania po dráme uchmatli zlaté medaily Sečovciam (3:2 na zápasy), zúžil len na Považanov a Šarišanov. „Je to škoda, ale náš šport ide dolu vodou. Svedčí to o tom, že ostatné kluby nepracujú, ako by mali. Mám na mysli najmä ekonomickú stránku, ktorá je kľúčová,“ tvrdí František Šulc, tréner Považskej Bystrice.

Vlani stál vo finálovej bitke na opačnej strane, no tomu dnes nepripisuje žiadny špeciálny význam. „Nijako sa nepodpichujeme. Ani by to nebolo vhodné,“ pousmial sa Šulc a vážnejšie dodal: „Nemyslím si však, že napriek toľkým vzájomným súbojom nedokážeme jeden druhého prekvapiť. Hádzaná je pestrá a variabilná hra. Prešov je na tom lepšie, má kvalitnejší káder, ale radi by sme titul obhájili,“ tvrdí. Ak by sa tak stalo, budú Považania prvým tímom so štyrmi slovenskými titulmi.

Na rozdiel od ženskej finálovej série si muži budú po každom zápase výhodu domáceho prostredia striedať, čo je podľa Šulca spravodlivejší systém.

Kým Šulc je vo finále ostrieľaný harcovník, Prešovčan Roman Lamač debutuje. „Už som bol vo finále ako asistent Jurija Žuravľova, no máte pravdu. Toto finále má pre mňa svoje čaro,“ vyhlásil kouč Tatrana.

Lamač pripustil, že taký ošiaľ ako po iné roky v Prešove nepanuje. Na plánoch vrátiť klubu po ročnej prestávke titul, to nič nemení. „Začíname doma, máme vyrovnanejší káder a lepších brankárov. Dúfam, že to na palubovke potvrdíme. Rozhodne vôľa po víťazstve a individuálne výkony.“ Prešovčania majú podľa TASR sľúbené za titul 1,5 milióna Sk.

Program finále

Prvý zápas – dnes o 18.00 h: Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica. Druhý zápas – sobota 19. mája o 18.00 h:Považská Bystrica - Prešov.Tretí zápas – streda 23. mája o 18.00 h:Prešov - Považská Bystrica.

Prípadný štvrtý zápas – nedeľa 27. mája o 18.00 h:Považská Bystrica - Prešov. Prípadný piatypas streda 30. mája o 18.00 h: Prešov - Považská Bystrica.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.