FA zamietla odvolanie Chelsea, proti City nastúpi bez Courtoisa

Rozhodca Michael Oliver udeľuje červenú kartu brankárovi Chelsea Thibautovi Courtoisovi. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. aug 2015 o 18:01

Belgický brankár nedochytal zápas úvodného kola po tom, ako v 52. minúte stretnutia proti Swansea poslal k zemi útočníka súpera. Odvolanie Chelsea proti dištancu sa skončilo neúspechom.

LONDÝN. Anglická futbalová asociácia (FA) zamietla v utorok odvolanie majstra Chelsea Londýn proti červenej karte, ktorú dostal belgický brankár Thibaut Courtois v ligovom zápase proti Swansea City (2:2).

Dvadsaťtriročný brankár išiel predčasne do šatní v 52. minúte sobotňajšieho duelu po tom, čo poslal k zemi útočníka Bafetimbiho Gomisa. V najbližšom zápase na pôde Manchestru City ho nahradí zrejme Asmir Begovič.