Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Extraliga mužov - sobota

SITA|Publikované 28. apr 2007 o 18:40

BRATISLAVA 28. apríla (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších prvých stretnutí semifinále play off o titul majstra SR hádzanárskej extraligy mužov:

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 30:24 (13:13) - stav série 1:0

Najviac gólov: Tumidalský 7/1, Fuňak 6, Kozlov 4 - Marek Urban 6/3, Guzy 5/1, Strapko 4

Pok. hody: 2/1 - 5/4, vylúčení: 6 - 4, ČK: Marušák za 3 vylúčenia, Urban (obaja Prešov) za hrubý faul, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 690 divákov

Semifinálové stretnutie bolo celkom odlišné od vzájomného zápasu z nadstavbovej časti. Hostia počas prvých 30 minút domácich trápili. Prešovčania sa dostali do vedenia až v druhom polčase, keď za štyri minúty vsietili 6 gólov. Tým získali náskok a zaujímavé stretnutie dotiahli do víťazného konca.

ŠKP Sečovce - MŠK Hlohovec 36:30 (15:16) - stav série 1:0

Najviac gólov: Korytko 9, Cibere 6, Frajkor 5/2 - Zaťko 10/2, Očkay 9, Baka 4

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 3, ČK: Cibere (tréner Sečoviec) za nešp. správanie, rozhodovali: Rychvalský a Daňom, 200 divákov

V prvom polčase boli lepší hostia z Hlohovca, ktorí si vypracovali jednogólové vedenie. Po zmene strán však domáci pridali na dôraze a otočili výsledok stretnutia vo svoj prospech.