Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Drápalovi pomohlo video

Brankár Prešova Drápal zoči-voči strelcovi Fuňákovi. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 21. máj 2007 o 00:00

Hádzanári Považskej Bystrice vyrovnali stav finálovej série. Vo výbornom zápase zdolali Prešov 38:34.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Na sobotňajšom víťazstve hádzanárov Považskej Bystrice v druhom finále nad Prešovom (38:34) má veľký podiel, okrem kanoniera Tůmu a najskúsenejšieho hráča Trabelssieho aj brankár Marek Drápal. Jeho výkon mal vo výbornom zápase stúpajúcu tendenciu a svoje mužstvo podržal najmä v mnohých súbojoch s najlepším strelcom Tatrana v tejto sezóne Fuňakom.

„Pomohlo mi video, takže som zhruba vedel, čo na neho môže platiť,“ prezradil gólman Považskej Bystrice. Svoj výkon nepovažuje za výnimočný, aj keď sa mu dobre počúvalo skandovanie svojho mena fanúšikmi. „Všetci chlapci zahrali výborne. V takom prípade sa aj brankárovi chytá v pohode. Či som bol hrdinom zápasu? To rozhodne nie. Ak už, tak tento prívlastok patrí všetkým hráčom v červených dresoch,“ odmietal priveľa slávy Drápal.

Za stavu 22:21 dostal Peter Zaťko červenú kartu a Drápal priznáva, že mal v tej chvíli obavy z ďalšieho priebehu. „Lebo vylúčený bol aj v stredu v Prešove a v predĺžení nám vtedy citeľne chýbal. No zvládli sme to. V zápase, ktorý bol veľmi emotívny, a také budú isto aj tie nasledujúce. Tentoraz rozhodlo premieňanie šancí a maličké chyby. Kto ich urobil menej, ten druhú bitku vyhral. V závere, keď sme vyhrávali o tri góly, som bol presvedčený, že víťaz­stvo už z rúk nepustíme.“

Tatran z výhody dvoch kvalitných, vyrovnaných a skúsených brankárov, v porovnaní s osamoteným Drápalom v bránke Považanov, nevyťažil tentoraz nič. Tréner Roman Lamač však dvojicu Bakša, Meluš z toho neviní.

„Aj oni chytili stopercentné šance. No jednoznačným problémom je naša obrana. Opäť sme dovolili súperovi úspešne zakončovať zo spojok, pivota i protiútokov. Nemám z toho dobrý pocit. Náš výkon musíme stabilizovať a začať treba jednoznačne pri defenzíve. Ak tak neurobíme, môžeme mať z toho v zostávajúcom priebehu série ešte veľké problémy,“ povedal prešovský kouč.

Finálová séria pokračuje v stredu 23. mája o 18.00 v Prešove.

Fakty finále

Druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Považská Bystrica - Tatran Prešov 38:34 (15:15), Tůma 12/5, Trabelssie 6, Ľ. Ďuriš a Straka po 4, S. Mažár a M. Kozák po 3 – M. Urban, Fuňák, Dudáš po 5, Kozlov 5/2, Pekár 4. Pok. hody: 5/5 - 2/2, vylúčení: 10 - 9, ČK: P. Zaťko za tri vylúčenia - Kozlov za tri vylúčenia, pred 1300 divákmi rozhodovali Karlubík a Struhár - stav série: 1:1.

Súvisiace články