Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Danoveho kolotoč

Rastislav Hríbik|Publikované 16. feb 2007 o 00:00

V utorok sa stal novým trénerom B. Bystrice, v stredu s ňou vyprášil bratislavský Štart a zajtra povedie hráčky v osemfinále Challenge cupu v talianskom Salerne.

Jedenásťgólový debakel i hernú príučku uštedrili hádzanárky ŠKP Banská Bystrica bratislavskému Štartu v stredajšej predohrávke 15. kola WHIL. Už po štvrťhodine viedli v Bratislave 10:2 a obranu Štartu poľahky rozleptávali až do konca stretnutia, v ktorom napokon zvíťazili 33:22.

Lepší štart si Vladimír Danove (v utorok vystriedal na trénerskej lavičke Štefana Kelemena) nemohol priať. „Konečne sme hrali dobre,“ priznala krídelníčka Martina Rumanovská.

Bystričanky dlho na ligu nemysleli. Už dnes ráno leteli do Talianska, kde ich zajtra večer čaká prvý súboj osemfinále Challenge cupu s domácim tímom Pelplast Handball Salerno. Hráčkam zo 150–tisícového mesta na juhozápade krajiny patrí v najvyššej talianskej súťaži momentálne druhá priečka.

„Postúpiť je náš hlavný cieľ a ak budeme hrať tak ako v stredu v Bratislave, máme šancu na dobrý výsledok. Salerno je na úrovni priemerného tímu našej ligy, no družstvo vystužili le­gionárky z Ukrajiny a Čiernej Hory. Silné sú najmä na spoj­kách, no do rýchleho protiútoku sa príliš nehnali,“ tvrdí Danove.

Pre doterajšieho asistenta v ŠKP, ktorý vlani viedol Zlín, sa začali dva hektické týždne. „Hneď po návrate nás čaká v lige majster z Michaloviec a potom odveta s Taliankami. A to som s hráčkami ako hlavný tréner stihol len jeden celý tréning. Druhý sme museli improvizovať, keďže v hale na Štiavničkách prebiehala Banskobystrická latka. Napriek tomu tvrdím, že na Salerno máme. Musím však naďalej zagresívniť obranu tak ako proti Štartu.“

Stretnutie sa začína zajtra o 18.30 h. V rovnakom čase vybehne na palubovku aj náš druhý pohárový zástupca z Michaloviec. Iuventa sa v osemfinále Pohára EHF predstaví na palubovke Orsan Elda Prestigio, tretieho tímu španielskej ligy.

Aj východniarky si v generálke na pohárový duel v domácej súťaži schuti zastrieľali. České Kunovice rozdrvili ešte výraznejšie než Bystričanky bratislavský Štart – 38:15.

Súvisiace články