Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Chceme hrať doma

Sportnet|Publikované 9. júl 2007 o 00:00

Práva usporiadať kvalifikačnú skupinu v boji o ME 2008 v Macedónsku na domácej palubovke sa hádzanárky nechcú vzdať.

BRATISLAVA. Slovenské hádzanárky sa v 1. fáze kvalifikácie majstrovstiev Európy 2008 v Macedónsku predstavia v 2. skupine v spoločnosti Portugalska, Čiernej Hory, Azerbajdžanu a Švajčiarska. Právo zorganizovať turnaj od 27. novembra do 2. decembra pridelil piatkový žreb v Bratislave práve Slovensku. Do jarného play off postúpia z každej skupiny po tri najlepšie tímy.

Prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi už naznačil, že právo na organizáciu Slovensko asi neodmietne. „Z ekonomického hľadiska by som to najradšej neorganizoval, ale na druhej strane v súčasnosti, keď poriadne nefunguje televízia, by bola veľká škoda neponúknuť takýto zaujímavý turnaj slovenskému divákovi. Hneď nás aj oslovili zástupcovia Čiernej Hory s ponukou, aby sme im prenechali organizáciu, ale my to chceme organizovať. Definitívu však dá až výkonný výbor 18. júla.“

V rovnaký deň by mal byť známy aj nový reprezentačný tréner žien. Tomáša Kuťku, ktorý na svoj post rezignoval, podľa posledných informácií nahradí Ľubomír Popluhár.

Súvisiace články