Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Braunová sa hanbila

Sportnet|Publikované 14. máj 2007 o 00:00

Výkon hádzanárok Šale v druhom finále v Michalovciach bol podľa trénerky Dusla hrozný: „Tak sa o titul nehrá.“

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli prvé dva zápasy finálovej série o majstra Slovenska proti Duslu Šaľa znamenite. Po dvoch víkendových víťazstvách vedú 2:0 na zápasy a na obhajobu titulu im stačí raz vyhrať.

Aj keď vedenie 2:0 po dvoch domácich zápasoch bolo michalovskou prioritou, nik z tábora Iuventy nečakal, že to pôjde tak hladko.

To nečakal ani Daniš

Najmä druhý zápas bol od začiatku do konca v rukách Michaloviec, čo priznal aj kouč úradujúceho majstra Dušan Daniš.

„Čakal som podstatne väčší odpor Šale. Nepočítal som s takým jednoznačným triumfom. Ak si spomeniete na vlaňajší druhý domáci finálový zápas, keď sme polčas prehrávali o päť gólov, tak aj dnes sme očakávali, že sa hráčky Dusla vypnú k čomusi podobnému. Našťastie, nič také sa nestalo. Po sobote som nechal na lavičke Tóthovú, čím som chcel posilniť obranu. To sa nám aj darilo, defenzíva fungovala perfektne na čele s výbornou brankárkou Krajcárovou. Chceme finále rozhodnúť už v treťom zápase. Nečakám však, že Šaľa už zložila zbrane. Doma nás ešte potrápi. “

Najtrpkejšia prehra

Trénerka Šale Darina Braunová niesla nedeľňajšiu prehru ťažko. Dokonca priznala, že je jej najtrpkejšia porážka v trénerskej kariére.

„Horšia nebola ani vysoká domáca prehra s dánskym Viborgom v Pohári EHF spred dvoch rokov. To bol aspoň poriadny súper, ale proti týmto Michalovciam sme mali jednoznačne dosiahnuť viac,“ povedala v návale emócií.

„Kým domáce zahrali dobre, my sme sklamali. Hanbím sa za výkon družstva, som sklamaná zo všetkých našich hráčok. Najmä z tých starších a skúsenejších. Takto sa o titul nehrá. Dievčatám chýbala disciplína. Sériu vôbec nepovažujem za stratenú. Veď v sobotňajšom zápase sme začali vynikajúco, boli sme jasne lepší, ale potom nastal zlom, ktorý si nedokážem vysvetliť. To isté platí aj o nedeľňajšom stretnutí, to bolo niečo hrozné. Trápili sme sa v útoku i obrane, zlyhávali absolútne vo všetkom,“ soptila šalianska trénerka.

Finálové fakty

Sobota: Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 28:21 (12:12), Školková 8/1, Tóthová 5/1 - Šalatová 6, Erdösová a Váradyová po 4, 1000 divákov.

Nedeľa: Michalovce - Šaľa 26:14 (15:6), Školková 6/3, Dittelová 5 – Weibelová 4, Csalavá 3/2, 1100 (vypredané).

Stav série 2:0.Súvisiace články