Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Asistentom trénera žien SR Róbert Popluhár

SITA|Publikované 13. sep 2007 o 12:04

BRATISLAVA 13. septembra (SITA) - Nový tréner hádzanárok Slovenska Ľubomír Popluhár si vybral najbližších spolupracovníkov. Asistentom sa stal jeho brat Róbert, ktorý v poslednom období pracoval predovšetkým ...

BRATISLAVA 13. septembra (SITA) - Nový tréner hádzanárok Slovenska Ľubomír Popluhár si vybral najbližších spolupracovníkov. Asistentom sa stal jeho brat Róbert, ktorý v poslednom období pracoval predovšetkým pri mládežníckych reprezentačných výberoch. Na júlových ME "17" v Bratislave obsadil s kadetkami 7. miesto. "Robo pri mládeži dokázal svoje trénerské kvality, má skúsenosti tak s mužskou, ako i ženskou hádzanou. V ženskej reprezentácii je viacero hráčok (napr. Halásová), ktoré prešli jeho rukami. Navyše má aj organizačné schopnosti.

Najdôležitejšie však je, že si s ním rozumiem a je to človek, ktorému môžem dôverovať, na ktorého sa môžem spoľahnúť," vysvetlil svoju voľbu Ľ. Popluhár.

Do realizačného tímu patria aj lekárka MUDr. Alena Urvayová, masér Branislav Krištofič (obaja figurovali aj v tom prechádzajúcom pod vedením kouča Tomáša Kuťku). Nováčikom je Róbert Šuník, ktorý bude zastávať funkciu manažéra národného tímu žien SR. "Pochádza z Handlovej, voľakedy bol hádzanárskym funkcionárom, momentálne robí viac do futbalu," poznamenal na margo nového člena realizačného tímu Ľubomír Popluhár, ktorý sa od nástupu na post trénera reprezentácie po prvý raz stretne so svojimi zverenkami 7. - 8. októbra na sústredení v Bratislave. Jeho súčasťou bude aj medzištátny duel s Rakúskom. "Prakticky od marcového turnaja v Chebe sme nemali zraz. Budem mať k dispozícii domáce hráčky s výnimkou Michalovčaniek. Prídu aj dve legionárky pôsobiace v Maďarsku Žaneta Tóthová a Alžbeta Polláková z budapeštianskeho Vasasu. Ostatné hráčky pôsobiace v zahraničí prídu až počas oficiálneho asociačného termínu. Na výcvikový tábor v Bratislave (16. - 20. 10.), v rámci ktorého odohráme dve stretnutia s Bieloruskom, dostali pozvánky K. Harišová (Ferencváros), Ž. Tóthová (Vasas), Gubová, Šimáková (obe Norimberg), Stuparičová (Debrecín), S. Farkašová (Wiener Neustadt), Kostková-Sedláková (Atzgersdorf), Jakubisová, Halásová (obe Sulzbach), Hrabovská (Dortmund) a Dubajová (Horsens). Ešte ma čakajú rozhovory s Glankovičovou (Leverkusen), Uhrákovou (Ferencváros) i Mravíkovou (Györ), o ktoré mám tiež záujem," informoval tréner Sloveniek.

Ako je známe, Slovensko bude organizátorom turnaja 2. skupiny I. fázy kvalifikácie žien o postup na ME 2008 v Macedónsku. Hádzanárky SR budú v termíne 27. novembra - 2. decembra 2007 o účasť v play off bojovať v konkurencii Portugalska, Čiernej Hory, Azerbajdžanu a Švajčiarska v domácom prostredí, ktoré budú mať vytvorené v Michalovciach. "Centrum Zemplína sme si vybrali aj preto, že sme tam už dlhšie nehrali. Navyše diváci v Michalovciach vždy vedeli vytvoriť dobrú kulisu. Do budúcnosti chceme dejiská zápasov reprezentácie obmieňať a zavítať tak do viacerých miest," dodal na záver Ľ. Popluhár.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.