Barbora Balážová (Autor: Facebook Slovenský stolnotenisový zväz)

Pre Európu je určených šesť kontinentálnych miesteniek.

Európska olympijská kvalifikácia - ženy

Tatiana Kukuľková (SR) - Sabina Šurjanová (Srb.) 4:2 (8, 9, -5, 9,-5, 6)

Barbora Balážová (SR) - Solomija Bratejková (Ukr.) 4:2 (8, 10, -9, 6, -12, 7)

SARAJEVO. Slovenské reprezentantky v stolnom tenise Barbora Balážová a Tatiana Kukuľková uspeli aj v druhom zápase na európskej olympijskej kvalifikácii v Sarajeve.

Balážová zvíťazila v dueli J-skupiny nad Ukrajinkou Solomijou Bratejkovou 4:2 na sety.

Kukuľková v D-skupine rovnakým pomerom zdolala Srbku Sabinu Šurjanovú. Dva triumfy majú po strede na konte aj Ľubomír Pištej a Wang Jang.

V Sarajeve sa hrá o päť miesteniek v oboch kategóriách. Kvalifikácia pozostáva z troch fáz.

Prvá sa hrá v dvanástich skupinách (streda a štvrtok), z ktorých si prví dvaja zaistia postup do vyraďovacej časti.

Druhá fáza (piatok a sobota) pozostáva z 24-členného pavúka, jeho finalisti (finále sa už nehrá - pozn.) si vybojujú olympijskú miestenku.

V tretej fáze (sobota a nedeľa) sa predstavia hráči a hráčky, ktoré sa ešte nekvalifikovali. Postúpia obaja finalisti a potom ešte aj víťaz duelu medzi zdolanými semifinalistami.

Pre Európu je určených šesť kontinentálnych miesteniek, informoval Slovenský stolnotenisový zväz.

Po päť z nich v oboch kategóriách rozdajú na kvalifikačnom turnaji v Sarajeve a zvyšné šieste podľa rebríčka k 11. júnu 2024, keď sa skončí proces kvalifikácie na OH 2024 v Paríži.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Balážová a Kukuľková sa držia v hre o Paríž, vyhrali aj druhý zápas kvalifikácie