Hokejisti NY Rangers oslavujú gól v predĺžení.
Hokejisti NY Rangers oslavujú gól v predĺžení. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|10. máj 2024 o 06:50

Dallas vyrovnal stav série s Coloradom.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers zatiaľ v tohtoročnom play-off nenašli premožiteľa. Platí to aj po siedmom stretnutí vo vyraďovačke.

Sú už len jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále. V noci na piatok navýšili vedenie v sérii 2. kola proti Caroline po výhre 3:2 po predĺžení.

Nezlomilo ich ani to, keď Andrej Svečnikov minútu a pol pred koncom vyrovnal a obral ich o víťazstvo v riadnom hracom čase. Predĺženie napokon trvalo len necelé dve minúty, rozhodol v ňom Panarin.

Brankárovi Igorovi Šesťorkinovi už stačí len jedno víťazstvo, aby vyrovnal rekordnú šnúru NHL v počte výhier od začiatku play-off. Súčasné maximum s ôsmimi výhrami držia legendy Grant Fuhr, Jacques Plante a Terry Sawchuk.

Nový rekord vytvoril forvard Colorada Valerij Ničuškin. Skóroval v siedmom zápase od úvodu vyraďovacích bojov, čo sa pred ním podarilo len Patovi LaFontaineovi v roku 1992.

Dallas však vyrovnal stav série na 1:1. Na víťazstve 5:3 sa podieľali najmä Fíni - dvojgólový Heiskanen a strelci Hintz a Lindell.

NHL - 2. kolo play-off:

Carolina - NY Rangers 2:3pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 11. Guentzel (Orlov, Svečnikov), 59. Svečnikov (S. Aho II, Skjei) – 29. Kreider (Zibanejad), 47. Lafrenière (Panarin, Trocheck), 62. Panarin (Trocheck)

Brankári: Kočetkov 22/25 - Šesťorkin 45/47

/stav série 0:3/

Dallas - Colorado 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

Góly: 15. Heiskanen (Hintz, J. Robertson), 22. Hintz (Lundkvist, Marchment), 36. Heiskanen (Benn, Hintz), 39. Seguin (Harley), 60. Lindell (Hintz, C. Tanev) – 45. Kiviranta (Manson, Colton), 48. Duhaime (Cogliano), 57. Ničuškin (Lehkonen, Mittelstadt)

Brankári: Oettinger 28/31 - Georgijev 26/30

/stav série 1:1/

Pavúk play-off NHL

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Rangers sú nezastaviteľní. Ešte stále neprehrali, sú výhru od finále konferencie