Luke Hughes oslavuje gól proti Columbusu.
Luke Hughes oslavuje gól proti Columbusu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. dec 2023 o 07:39

Luke Hughes vyrovnal duel v posledných minútach.

NEW JERSEY. Obranca New Jersey Devils Luke Hughes sa postaral o krásny hokejový moment. Za nepriaznivého stavu 2:3 v hre bez brankára to zobral na seba a výnimočným spôsobom vyrovnal.

Puk prebral od brata Jacka pri vlastnej bráne a vo veľkej rýchlosti sa pustil dopredu. Preštrikoval sa cez súperov, dostal sa do priestoru medzi kruhmi a strelou švihom prekonal brankára Merzlikinsa.

"Robíte si zo mňa srandu? To bola rýchlosť od Lukea Hughesa," znelo z úst komentátora priameho prenosu zámorskej televízie.

"To bola neskutočná rýchlosť. Pripomenulo mi to niektorých skvele korčuľujúcich obrancov. Ako keby ste skombinovali Briana Leetcha s Paulom Coffeym. Bol to neuveriteľný gól,” povedal tréner Lindy Ruff.

Gólom v čase 58:35 Hughes duel vyrovnal a poslal do predĺženia. O výhre Devils 4:3 po predĺžení následne rozhodol Timo Meier.

Dvadsaťročný Luke Hughes je v tejto sezóne stále nováčik, rovnako ako Šimon Nemec. Obaja sú už teraz oporami zadných radov klubu.

Američan odohral 33 zápasov a zaknihoval v nich 17 bodov (5+12).

Tabuľka Východnej konferencie NHL

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Nemcov kolega sa ukázal, prešiel cez celé klzisko a dal gól