Je mi do plaču, obetovali sme ligu, vravel Gašparík. Smetana na náhody neverí

Fotogaléria (21)
Futbalisti Ružomberka oslavujú triumf vo finále Slovnaft Cupu nad Spartakom Trnava (Autor: SITA)
Titanilla Bőd|1. máj 2024 o 19:45

Takú chybu Trnavčania nespravili ani na tréningu.

KOŠICE. Ešte žiadny tím nevyhral trikrát po sebe Slovnaft Cup. Spartak Trnava mal jedinečnú príležitosť.

Po dvoch triumfoch proti Slovanu Bratislava však v Košickej futbalovej aréne nestačil na Ružomberok.

Zápas rozhodol jediný gól Adama Tučného, ktorý skóroval v závere prvého polčasu po nedorozumení Martina Šuleka a Dominika Takáča.

Ružomberok zvíťazil 1:0 a druhýkrát získal domáci pohár.

Fotogaléria zo zápasu MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (Slovnaft Cup, finále)

Osemnásť striel, nula gólov

Trnava mala viac z hry, celkovo mala 18 striel, z toho šesť na bránu, kým hráči Ružomberka vystrelili dokopy šesťkrát a z toho iba jeden pokus smeroval na bránu.

Liptákov podržal skvelými výkonmi brankár Tomáš Frühwald, ale celá defenzíva bojovala ako o život.

Počas celého zápasu boli hlučnejší trnavskí fanúšikovia, no v druhom polčase Spartak útočil smerom na ružomberský sektor.

Aj takéto detaily môžu rozhodnúť zápasy. „Zámerne sme chceli hrať tak, aby v druhom polčase hrali Trnavčania na náš kotol, aby sme sa vyhli tomu, že v závere budú útočiť smerom k vlastným fanúšikom,“ prezradil malý detail tréner Ružomberka Ondřej Smetana.

Mužstvo prevzal vlani v októbri, keď sa Ružomberku nedarilo a vôbec nebolo isté, či sa dostane do skupiny o titul.

„Prišiel som do tímu, keď mnoho hráčov sa uzdravilo po zranení a potrebovali nabrať kondíciu. Tím si potreboval trošku sadnúť, celé mužstvo potrebovalo trochu času. Asi to bol dobrý tajming z môjho pohľadu,“ pospomínal si na začiatky Smetana.

Žiadna náhoda

Ružomberok prvé dva zápasy pod jeho vedením ešte prehral, odvtedy však v lige podľahol iba Slovanu a aj v pohári utrpel iba jednu prehru – v odvetnom zápase s treťoligovými Lipanmi, ktoré v prvom zápase s prehľadom zdolal 5:0 a v odvete už prakticky nešlo o nič.

„Po prvom zápase v Lipanoch sme vedeli, že sme veľmi blízko pohárového úspechu. Všetko smerovalo k finálovému zápasu. Nebolo jednoduché udržať chlapcov koncentrovaných, točiť zostavu a plánovať tento deň,“ zdôraznil Smetana.

Domov»Futbal»Slovensko»Je mi do plaču, obetovali sme ligu, vravel Gašparík. Smetana na náhody neverí