Tyrese Maxey.
Tyrese Maxey. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. máj 2024 o 08:38 (aktualizované 1. máj 2024 o 12:57)

Stav série je 3:2 v prospech Knicks.

NEW YORK. Basketbalisti Philadelphie 76ers sa vyhli vypadnutiu v prvom kole play-off zámorskej NBA.

Na palubovke New Yorku Knicks vyhrali 112:106 pp aj vďaka 46 bodom Tyresea Maxeyho. V extračase potiahol hostí Kelly Oubre Jr., ktorý získal dovedna 14 bodov. Stav série je 3:2 v prospech Knicks.

Príležitosť na postup nevyužila ani Indiana, ktorá prehrala v Milwaukee 92:115 a vedie 3:2 na zápasy.

"Bojovali sme počas celého zápasu a nikdy sme sa nevzdali. Dokonca aj keď sme prehrávali. Chlapci stále chodili na ihrisko a predvádzali kvalitný výkony.

Práve to bolo veľmi dôležité. Absolútne neznášam prehry," uviedol Maxey podľa AFP. Jeho spoluhráč Joel Embiid zaznamenal triple double za 19 bodov, 16 doskokov a 10 asistencií.

Po 29 bodov za domácich zaznamenali Khris Middleton a Bobby Portis. Obaja mali aj double double s dvanástimi (Middleton) a desiatimi (Portis) asistenciami. Ich tím, ktorí zužujú zranenia, tak udržal pred domácim zápasom nádej na postup.

Cleveland sa dostal v piatom zápase do vedenia 3:2 po tesnom triumfe 104:103 nad Orlandom.

Päť sekúnd pred koncom zabránil hosťom skórovať Evan Mobley, ktorý zablokoval pokus Franza Wagnera. Najviac bodov mal za domácich Evan Mobley.

"Vo štvrtej štvrtine som predviedol svoju hru. Musím sa však zlepšiť a ešte viac pomôcť tímu. Doma sme hrali dobre. Teraz sa predstavíme opäť u nich a potrebujeme to zvládnuť," povedal Mitchell.

Play-off NBA - 1. kolo:

New York Knicks - Philadelphia 76ers 106:112 pp (17:26, 32:17, 21:26, 27:28 - 9:15)

Najviac bodov: Brunson 40, Hart 18, Anunoby 17 - Maxey 46, Embiid 19 (16 doskokov, 10 asistencií), Harris 19

/stav série: 3:2/

Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 115:92 (23:31, 30:17, 34:19, 28:25)

Najviac bodov: Middleton 29 (12 doskokov), Portis 29 (10 doskokov), Beasley 18 - Haliburton 16, Turner 13, Nembhard, Siakam a Toppin po 12

/stav série: 2:3/

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 104:103 (33:23, 15:24, 27:23, 29:33)

Najviac bodov: Mitchell 28, Garland 23, Strus 16 - Banchero 39, F. Wagner 14, Suggs 13

Pavúk play-off NBA

Domov»Halové športy»Basketbal»VIDEO: Strelil 46 bodov. Maxey zachránil Philadelphiu v súťaži a výhru uhrala v predĺžení