Tyrese Maxey.
Tyrese Maxey. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. apr 2024 o 09:04 (aktualizované 5. apr 2024 o 10:42)

Philadelphia je ôsma vo Východnej konferencii, no na šiestu Indianu stráca iba jedno víťazstvo.

NEW YORK. Basketbalisti Philadelphie 76ers zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA na palubovke Miami Heat 109:105 a zvýšili si šance na prienik do play-off.

Tyrese Maxey prispel k výhre 37 bodmi a Joel Embiid ich nazbieral 29.

Maxey pridal aj jedenásť asistencií a deväť doskokov a len tesne mu ušlo triple double. Philadelphia je ôsma vo Východnej konferencii, no na šiestu Indianu stráca iba jedno víťazstvo.

Rovnako aj siedme Miami, ale to má zápas k dobru. Prvých šesť tímov ide priamo do play-off, ďalšie štyri zabojujú o dve miestenky v play in turnaji.

"Som unavený. Normálne, keď sa vrátite do zostavy, odohráte tak 32 minút, no tréner sa ma spýtal, či zvládnem aj viac, a ja som povedal, že v pohode," povedal Maxey, ktorý strávil na palubovke takmer 42 minút.

Golden State Warriors natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov, keď triumfovali v Houstone v priamom súboji o 10. miesto na západe 133:110.

Stephen Curry a Klay Thompson nazbierali zhodne 29 bodov. Rockets prehrali s týmto súperom už trinásty zápas v sérii a nezdolali ho od februára 2020.

Dallas Mavericks vyhrali v Atlante 109:95, Kyrie Irving strelil 26 bodov, Luka Dončič o jeden menej, no pridal dvanásť doskokov a osem asistencií.

Jalen Brunson zaznamenal 35 bodov a jedenásť asistencií a New York Knicks potiahol k triumfu nad Sacramentom Kings 120:109.

K play-off sa priblížili Los Angeles Clippers vďaka tesnému triumfu nad Denverom Nuggets 102:100.

"Celkovo je to pre nás dobrá výhra. Po prvej tretine sme prehrávali o 17 bodov, ale nepanikárili sme a v druhej nám vyšla streľba. Dobrá bola aj naša defenzíva," povedal Harden.

Hosťom nepomohlo ani Jokičove 24. triple-double v sezóne. Hviezdny Srb nazbieral 36 bodov, 17 doskokov a desať asistencií.

V závere však minul trojku, ktorá mohla rozhodnúť. "V takýchto situáciách je to vždy náročné. Niekedy to premeníte a niekedy nie," povedal.

NBA - 5. apríl

Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 109:95 (25:31, 40:26, 28:24, 16:14)

Najviac bodov: Irving 26, Dončič 25 (12 doskokov), Washington 19 - Bogdanovič 17, Murray 16, Mathews 14

Miami Heat - Philadelphia 76ers 105:109 (29:39, 26:24, 33:24, 17:22)

Najviac bodov: Rozier 22, Butler 20, Adebayo 14 (11 doskokov) - Maxey 37 (11 doskokov), Embiid 29, Oubre 18

New York Knicks - Sacramento Kings 120:109 (20:35, 32:25, 35:27, 33:22)

Najviac bodov: Brunson 35 (11 asistencií), Hart 31, DiVincenzo 21 - Fox 29, Murray 18, Sabonis 17 (11 doskokov)

Houston Rockets - Golden State Warriors 110:133 (24:33, 26:32, 33:34, 27:34)

Najviac bodov: Smith 24, Whitmore 17, Green 13 - Curry 29, Thompson 29, Jackson-Davis 20

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 102:100 (20:31, 33:18, 22:21, 27:30)

Najviac bodov: George 28, Harden 20, Zubac 14 (15 doskokov) - Jokič 36 (17 doskokov, 10 asistencií), Gordon 18, Caldwell-Pope 16

Tabuľky NBA

Východná konferencia

Západná konferencia

Domov»Halové športy»Basketbal»VIDEO: Maxey vynikol pri výhre Philadelphie, tesne mu ušlo triple double