Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hamšík stojí viac ako najdrahší Rus

Hamšík (vpravo) uniká súperovi. (Autor: TIBOR SOMOGYI)
Pavol Spál|6. okt 2011 o 18:12

Káder ruských futbalistov je drahší o viac ako päťdesiat miliónov eur ako slovenský.BRATISLAVA. Dvadsať slovenských reprezentantov v nominácii na kvalifikačný zápas proti Rusku má spolu trhovú hodnotu 75,5 milióna eur.

Rovnaký počet Rusov dá súčet 129 miliónov. A to vo výbere Dicka Advacaata chýba zranený Keržakov, ktorý má hodnotu zhruba desať miliónov.

Odhady ceny hráčov zverejňuje nemecký server transfermarkt.de.Nejde o smerodajné sumy, ale viac­menej sa realite približujú. Jeden Slovák zo súčasnej nominácie stojí v priemere 3,7 milióna, Rus takmer raz toľko 7,2.

Aršavin je najdrahší Rus.

Najdrahším Rusom je Andrej Aršavin z Arsenalu Londýn, ktorého cena sa odhaduje na sedemnásť miliónov eur.
Marek Hamšík (24 miliónov) tromfol všetkých Rusov. Spolu so Škrtelom (12 mil.) tvorí takmer polovicu z hodnoty celého slovenského kádra.

A čo druhý koniec rebríčka? Najlacnejším Rusom je Konstantin Zyrjanov zo Zenitu Petrohrad, ktorý stojí asi dva milióny. Zo Slovákov má najmenšiu hodnotu Seničan Piroska (0,4 milióna.)Rusi sú celkovo o viac ako päťdesiat miliónov drahší.

Futbalisti však nie vždy predvádzajú výkony podľa ich hodnoty. V Moskve ich Slováci v októbri minulého roka zdolali 1:0.
Naproti tomu Slováci dvakrát hanebne prehrali s Arménmi (1:3, 0:4), ktorých hodnotu celého kádra vyčíslil server sotva na dvanásť miliónov.

Najluxusnejší káder na svete majú Španieli. Úradujúci majstri sveta či Európy stoja asi 572 miliónov. Bez Iniestu a Fabregasa (obaja stoja asi po 50 mil. eur), ktorí nie su v nominácii na zápas proti Čechom.

ico

Najdrahší hráči:

Rusi

  • Andrej Aršavin (Arsenal/Angl.), 17,0 mil. eur.
  • Jurij Žirkov (Anži Machačkala), Igor Denisov (Zenit Petrohrad), Alan Dzagojev (CSKA Moskva) všetci po 12,0
  • Roman Pavľučenko (Tottenham Hotspur) 8,5

Slováci

  • Marek Hamšík (SSC Neapol) 24, 0 mil.eur
  • Martin Škrtel (FC Liverpool) 12,0
  • Miroslav Stoch (Fenerbahce Istanbul) 6,0
  • Juraj Kucka (FC Janov) 5,5
  • Filip Hološko (Besiktas Istanbul) 4,7
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články