Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Zväz rozdelí klubom 250-tisíc eur na zmiernenie následkov pandémie

Publikované 3. dec 2020 o 12:30

Kluby druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa môžu tešiť na finančnú injekciu.

Autor: TASR, foto: Mário Bóna

BRATISLAVA. Slovenský futbalový zväz (SFZ) klubom druhej ligy prerozdelí čiastku štvrť milióna eur. Každý účastník II. ligy dostane dotáciu vo výške 16.667 eur, informoval SFZ na svojom webe.

"SFZ poskytol z vlastných zdrojov finančné prostriedky všetkým klubom II. ligy spolu vo výške 250.000 eur v rámci realizácie opatrení na zmiernenie následkov spôsobených pandémiou ochorenia COVID-19.

Poskytnutím tejto pomoci zväz splnil aj podmienky určené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré podmienilo poskytnutie pomoci klubom Fortuna ligy dofinancovaním účastníkov dvoch najvyšších súťaží z vlastných zdrojov SFZ minimálne vo výške 50 percent zo sumy poskytnutej ministerstvom," uviedla pre zväzovú webstránku vedúca oddelenia strategických projektov SFZ Mária Berdisová.

Kluby môžu využiť finančné prostriedky na športové výdavky, osobné náklady klubu na športovcov a realizačné tímy v termíne od 1. septembra 2020 do 31. decembra 2020.

"Kluby sú povinné predložiť v termíne do 15. januára 2021 vyplnený formulár a kópie výpisov z bankových účtov či pokladničných dokladov potvrdzujúcich úhradu oprávnených výdavkov v rámci oprávneného obdobia," dodala Berdisová.


Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.