Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zväz krotí Millera večierkovými regulami, ostatní sa hnevajú

Sportnet|27. nov 2006 o 00:00

Americký lyžiarsky zväz sprísnil po olympijských hrách vnútorné predpisy v bodoch alkohol a večierka. Väčšinu reprezentantov však tento krok nahneval a domnievajú sa, že za prísnejšie pravidlá médiami nazvané Lex Miller (Millerove zákony) môžu ďakovať ..

Nočný vták Bode Miller na trati. FOTO - REUTERS

Americký lyžiarsky zväz sprísnil po olympijských hrách vnútorné predpisy v bodoch alkohol a večierka. Väčšinu reprezentantov však tento krok nahneval a domnievajú sa, že za prísnejšie pravidlá médiami nazvané Lex Miller (Millerove zákony) môžu ďakovať povestnému nočnému vtákovi Bodemu Millerovi. Hviezdny zjazdár je známy svojimi výletmi do nočných barov a diskoték a celú sezónu trávi v karavane. Zimné olympijské hry v Turíne do istej miery premenil na párty, namiesto toho, aby sa sústredil na boje o medaily.

Podľa informácií denníka New York Times sa viacerí športovci dlho bránili podpísať so zväzom novú dohodu, podľa ktorej musia všetci lyžiari počas pretekov i tréningov bývať v oficiálnej ubytovni. Tréneri aj športovci nebudú môcť v budúcnosti spoločne ani pri oficiálnych príležitostiach konzumovať alkohol.

"Každý vie, že to spustil Bode," hneval sa Bryon Friedman. Miller podpísal dohodu iba s krajnou nechuťou, v opačnom prípade by mu hrozilo vylúčenie z tímu. Naďalej síce bude môcť používať na cestovanie a bývanie svoj dom na kolesách, no spať už bude s ostatnými lyžiarmi. Aspoň tréner amerických zjazdárov Phil McNichol je o tom presvedčený. "Jednoducho ich hnevalo, že nad Bodem nemali rovnakú kontrolu ako nad nami. Tak či onak, aj naďalej bude robiť to, čo chce on," domnieva sa olympijský víťaz v alpskej kombinácii Ted Ligety.

Ani Millerov manažér Lowell Taub si z nových opatrení nerobí ťažkú hlavu: "Bode si je vedomý svojej úlohy vzoru a samozrejme sa zúčastní na všetkých sedeniach tímu. Ale keď si myslia, že týmto ho dostanú z karavanu, sú na veľkom omyle." (tasr)

Súvisiace články