Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Zuzulovú zachránila gymnastika, s opuchnutým nosom išla už zjazd

TASR|9. jan 2006 o 15:27

Innerkrems 9. januára (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová je po nedeľňajšom akrobatickom páde v slalome Svetového pohára v poriadku. Kotrmelec ...

Innerkrems 9. januára (TASR) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová je po nedeľňajšom akrobatickom páde v slalome Svetového pohára v poriadku. Kotrmelec na mariborskom svahu jej síce rozbil nos a natiahol stehenný sval, ale 21-ročná pretekárka nešla na RTG- vyšetrenie. Už večer celý jej minitím odcestoval do rakúskeho Innerkremsu na tréningy a súťaže v málo testovaných točivých disciplínach.

"Trošku bola ubolená, ale teraz je to už dobré. Najväčšiu bolesť už vyplakala," zdôraznil Zuzulovej otec a tréner Timotej a dodal trochu prekvapujúcu informáciu: "Tiekla jej krv, teraz má ešte stále trošku spuchnutý nos, bolela ju hlava a noha. Dnes však už išla tréning zjazdu. Je to FIS-ový zjazd, išla s 53-kou, štartovalo 114 pretekárok a zašla dvanásty čas. To je vlastne jej druhý zjazd v živote, takže celkom dobre."

Podľa Zuzulu jeho dcéra išla v 2. kole nedeľňajšej súťaže dobre. "Konečne išla tak, ako jazdí v tréningoch, bez rešpektu, rýchlo. Potom ju to síce vymrštilo v tej diere, ale sme radi, že to dopadlo len takto. Jednoducho vie padať vďaka gymnastickému tréningu a to ju zachránilo."

Súvisiace články