Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zuzulovú potešila mama so sestrou, aj si poplakali

SITA|Publikované 8. jan 2007 o 09:40

KRANJSKA GORA 8. januára (SITA) - Bez jedného mesiaca presne po troch rokoch sa Veronika Zuzulová dočkala vo Svetovom pohári druhého pódiového umiestnenia v kariére. Nedeľňajší slalom v Kranjskej Gore ...

KRANJSKA GORA 8. januára (SITA) - Bez jedného mesiaca presne po troch rokoch sa Veronika Zuzulová dočkala vo Svetovom pohári druhého pódiového umiestnenia v kariére. Nedeľňajší slalom v Kranjskej Gore zajazdila takmer podľa predstáv. Z kompletnej slalomovej špičky ju zdolali iba suverénka tejto zimy Rakúšanka Marlies Schildová a v životnej forme jazdiaca Češka Šárka Záhrobská. "Veľmi som sa tešila z toho, že mi konečne vyšlo 1. kolo. Po ňom som mala taký zvláštny pocit. Mohla som sa posunúť dopredu, ale aj spadnúť vo výsledkoch nižšie. Cítila som, že mám šancu dostať sa zo štvrtého na tretie miesto, a preto som rada, že to vyšlo," komentovala svoj úspech 22-ročná Bratislavčanka. Aktuálne 3. miesto si cení viac ako to spred troch rokov z nemeckého Zwieselu. "Vtedy boli zlé podmienky a veľa dievčat povypadávalo. Teraz to bolo iné. Jazdilo sa na tvrdom, agresívnom snehu a to mi vyhovovalo," tvrdila slovenská zjazdárska jednotka. Veronike podľa vlastných slov v Kranjskej Gore veľmi pomohla aj prítomnosť mamy so sestrou Dominikou. "Bolo to dobré, že sme mohli byť spolu, lebo väčšinou trávim večery počas pretekov sama. Bol to pre mňa najväčší darček. Na záver sme si aj trochu poplakali, lebo sestra už o týždeň opäť odlieta do Spojených štátov. Všetci sa na nás začudovane pozerali, či plačem pre to, že som tretia...," pridala úsmevnú príhodu.

Zuzulová bravúrne zvládla prvú polovicu sezóny SP 2006/07. V šiestich slalomoch bodovala päťkrát, z toho štyri razy skončila v prvej desiatke. Jej súčasný bodový súčet ju posunul na 7. miesto v hodnotení disciplíny, v celkovom poradí SP je šestnásta, keďže premiérové body pridala aj z obrovského slalomu a superkombinácie. Má veľkú šancu prekonať doteraz svoje najlepšie umiestnenie v celkovom poradí SP spred dvoch sezón, keď v celkových výsledkoch slalomu figurovala na 9. mieste. "Teší ma to. Po Aspene sa to v decembri nejako rozbehlo a zatiaľ je to veľmi dobré. Bodaj by to vydržalo čo najdlhšie," povedala povzbudivo. Zuzulová vie, že teraz nasleduje vo Svetovom pohári dlhšia slalomová pauza. Najbližší veľký slalom bude až na majstrovstvách sveta vo švédskom Are v polovici februára. Keďže však chce na šampionáte absolvovať aj kombináciu, bude jazdiť aj ostatné disciplíny. "Zajtra mám voľno. Cestujeme do Rakúska na superobrovský slalom, neskôr príde na rad nejaký Európsky pohár a koncom mesiaca v talianskej Cortine obrovský slalom v rámci Svetového pohára," dodala k najbližšiemu programu juniorská majsterka sveta v slalome z roku 2002.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.