Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zuzulovej medailové sny

Takto sa tešila Veronika Zuzulová z 3. miesta v slalome SP žien v slovinskej Kranjskej Gore 7. januára tohto roku. (Autor: TASR/AFP)
Ján Mikula|Publikované 15. feb 2007 o 23:00

V tejto sezóne sa naša zjazdárka definitívne usadila medzi elitou.

AARE. Po treťom mieste v druhom kole slalomu superkombinácie stúpli šance Veroniky Zuzulovej na veľmi dobrý výsledok v dnešnom slalome.

Hoci agentúry a odborníci neuvádzajú jej meno medzi priamymi adeptkami na medailu, v širšom poli uchádzačiek je.

Má na to právo aj nárok. V sezóne sa vo Svetovom pohári dostala štyrikrát do desiatky, raz dokonca na pódiové 3. miesto v Kranjskej Gore a patrí jej 7. priečka v hodnotení slalomu.

Nevydarené vrcholy

Na druhej strane je pravda, že doteraz sa jej na vrcholných podujatiach nedarilo. Ide o jednorazový nápor a alpské súperky môžu zariskovať, lebo v ich závetrí čaká kvalitná kolegyňa.

Zuzulová na ZOH v Salt Lake vypadla, podobne aj na MS v St. Antone (2001) a Santa Caterine (2005).

V tom čase sa štát aj vedenie telovýchovy postavili k nej chrbtom a bojovala aj o holú existenciu svojho účinkovania.

Teraz je v pohode. V Aare bola na 21. mieste v obrovskom slalome a 9. miesto v superkombinácii bolo tým oživením nádejí.

Na severe sa jej darí

Na severe sa zvykne dariť. V sezóne 2001/2002 skončila v slalome v Aare na 10. mieste, vo fínskom Levi na 9. priečke.

Na trati, ktorá profilovo i technickými parametrami Zuzulovej vyhovuje, si trúfa. „Slalom je však veľmi komplikovaná disciplína. Na tejto trati záleží aj na tom, či sa bude jazdiť z vyššieho štartu, aká dlhá bude trať. No je to pre všetkých rovnaké,“ myslí si naša snehová tanečníčka číslo 1.

Zuzulová absolvovala pred touto sezónou veľmi dobrú prípravu v Severnej Amerike a jej ovocie sa prejavilo vo výsledkoch Svetového pohára.

Túžba vyniknúť

„V sezóne som myslela na to, že opäť príde jeden vrchol, na ktorý sa musím sústrediť. Už sa mi o tom aj sníva, že by som chcela raz dobre obstáť na vrcholnom jednorazovom podujatí. Na rozdiel od minulých vrcholných podujatí som tentoraz v pohode. Netvrdím, že to je základ nejakého medailového úspechu. Záleží na tom, ako mi vyjde prvé kolo. Ak super, môžem ísť v druhom spokojne. Ak nie, zariskujem,“ uvažovala.

Veľa favoritiek

Podľa Zuzulovej najväčšou favoritkou na zlato je Rakúšanka Schildová, potom jej krajanky Hospová a Zettelová, Švédky Pärsonová a Borssenová, Fínka Poutiainenová.

Na prípadný súboj česko– slovenského dua Záhrobská – Zuzulová nereaguje.

Veronika vstúpila do sezóny nielen úspešne, ale aj vynovená. Už v minulých rokoch sa prezentovala aj ako šikovná modelka, robila supermoderné úpravy vlasov. Teraz sa sústredila na oblečenie a vybavenie. Kombinézu zdobia obľúbené ibišky, rámy okuliarov rôznofarebné srdiečka.

Do Aare prišla aj so špeciálne upravenou klipsňou na lyžiarkach, ktorú upravil druhý tréner Vladimír Kovár. Je v slovenských národných farbách. Na zadnej časti kombinézy má nápis Keep smiling – Vždy s úsmevom.

Sezónne reality

On, ako aj jej minitím veria, že dnes večer bude v Aare dôvod na široké úsmevy. Načakali sme sa už dosť!

Veronika by mohla svoj slalomový výsledok vtesnať medzi tohtosezónne reality. Skončila už na 9., 7., 5. a 3. mieste.

Autor: Ján Mikula

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.