Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Zuzulovci zúročujú Južnú Ameriku

Veronika Zuzulová. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 29. dec 2006 o 00:00

Otec a tréner TIMOTEJ ZUZULA (47 r.) nevnímal včerajších prvých osem bodov dcéry Veroniky v obrovskom slalome Svetového pohára v Semmeringu ako nejaký prielom psychickej bariéry. "Milé prekvapenie. Raz to muselo prísť. Samotná Verona sa tešila, ale v ...

Otec a tréner TIMOTEJ ZUZULA (47 r.) nevnímal včerajších prvých osem bodov dcéry Veroniky v obrovskom slalome Svetového pohára v Semmeringu ako nejaký prielom psychickej bariéry. "Milé prekvapenie. Raz to muselo prísť. Samotná Verona sa tešila, ale v norme." Po pretekoch ešte absolvoval Zuzulovej minitím špeciálnym tréning pred dnešným slalomom. Dvakrát tridsaťdva bránok.

Pred týždňom vo Val d'Isere Veronika piatym miestom v slalome potvrdila predsezónne optimistické prognózy. Tipnete si umiestnenie v piatkovom slalome v Semmeringu?

"Netrápim sa tým. Najdôležitejší tip pre mňa je, aby bola v cieli zdravá."

Presne pred dvoma rokmi skončila v semmerinskom slalome desiata. Stačilo by vám to?

"Iste má potenciál na viac. Ale nezbláznim sa, keď to nevyjde práve v Semmeringu."

Ako trávila Veroniku prestávku medzi prvým a druhým kolom včerajšieho obráku. Dala si obľúbenú pizzu?

"Ani neviem, nebol som s ňou. Trávila čas v spoločnosti ostatných pretekárok. V televízii sledovali zjazd mužov z Bormia."

Ako sa zvykne Veronika pripravovať večer pred pretekami?

"V spoločnosti s fyzioterapeutom Jozefom Kunyim."

Vytkli ste jej niečo po včerajšom obráku?

"Pochválil som ju, sama dobre vedela, kde urobila chybičky. Keby ich nebolo, musela by predsa vyhrať. Rád som bol predovšetkým preto, že postúpila do druhého kola. V ňom to mohlo byť ešte lepšie, ale na vyjazdenia v obráku treba čas a viac takýchto ostrých skúseností."

Čo hovoríte na zoradenie Rakúšaniek na stupni víťazov. Po prvom kole vyzerala Schieldová suverénna.

"Môžem im len závidieť úžasne vyrovnaný tím. Schieldová začala výborne aj druhé kolo, ale nakoniec pykala za chybu."

Po neveľmi vydarenej vlaňajšej olympijskej sezóne Veronika znovu útočí na prvú desiatku v slalomárskom rebríčku. Tam už bola. V čom vidíte príčinu jej zlepšenia v obrovskom slalome?

"Základom bolo, že mohla absolvovať normálny tréningový život. Znamená to, že sme sa vďaka ústretovosti sponzorov konečne dostali na sneh do Južnej Ameriky prvýkrát aj v lete. Tak ako je to bežné u konkurencie."

Súvisiace články