Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zuzulovci uviazli na rakúskej diaľnici

SITA|Publikované 24. jan 2007 o 09:25

BRATISLAVA 24. januára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová na vlastnej koži pocítila problémy s prívalmi nového snehu, ktorý v posledných hodinách sužuje veľkú časť Európy. Počas ...

BRATISLAVA 24. januára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová na vlastnej koži pocítila problémy s prívalmi nového snehu, ktorý v posledných hodinách sužuje veľkú časť Európy. Počas utorkového presunu na tréning do talianskeho strediska San Vigilio Zuzulovci uviazli s autom v rozsiahlej zápche na diaľnici pred rakúskym Lienzom a po šiestich hodinách státia museli núdzovo prespať v malej dedinke pred Lienzom.

"Napadol tu asi 1 m snehu a nie je vidieť ani to, kde sme....," konštatovala v stredu ráno Veronika Zuzulová a jej otec a tréner Timotej Zuzula pridal: "Ak by sme nemali autá s pohonom 4 x 4, tak tu zostaneme bohvie dokedy. Cestári nestíhajú odpratať veľké množstvo snehu. Je tu asi 15 cm snehu na ceste a pri jazde do kopca sú všetci bez náhonu 4 x 4 alebo bez reťazí hotoví!"

Pred vrcholom sezóny, svetovým šampionátom vo švédskom Aare (3.-18. 2.), absolvuje 22-ročná Bratislavčanka ešte niekoľko podujatí Európskeho pohára. Podľa manažéra Zuzulovej tímu Róberta Magáta v súčasnosti siedma najlepšia slalomárka Svetového pohára pocestuje do bulharského Banska, kde budú v dňoch 29.-30. 1. na programe dva obrovské slalomy s kvalitnou konkurenciou. Odtiaľ potom zamieri do nemeckého Bischofswiesenu (2.-3. 2.) na obrovský slalom a slalom. Odchod do dejiska svetového šampionátu majú Zuzulovci naplánovaný na 4. februára.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.