Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zuzulovci finišujú

Veronika Zuzulová na svahu v argentínskom Cerro Castor so svojím otcom - trénerom Timotejom (vpravo) a servismanom Vladimírom Kovárom. (Autor: PRE SME - RÓBERT MAGÁT)
Sportnet|Publikované 22. aug 2007 o 22:00

Posledné štyri dni prípravy nášho lyžiarskeho minitímu v Argentíne.

USHUAIA. Cesta našej zjazdárskej jednotky Veroniky Zuzulovej za prípravou v Argentíne sa síce začala krkolomne, ale potom už všetko bežalo plynule.

Do mestečka Ushuaia, z ktorého vyráža do strediska Cerro Castor (3500 m n. m.), sa dostala na etapy. Let do Buenos Aires 15. augusta meškal tri hodiny, nestihla spoj do Ushuaia. Keď prileteli s otcom a servismanom Kovárom, zistili, že 2 km od strediska vrazil kamión do autobusu a cestu na deň uzavreli.

Po tom zdržaní sa už príprava rozbehla. Veronika vstáva o šiestej v hoteli v centre 30–tisícového mestečka. Na kopec odchádza minitím ešte za tmy, cesta trvá necelú hodinu.

“Po tréningoch obedujeme, popoludní je kondičný tréning. Pred večerou sa rozoberá video a potom sa ide spať, niekedy aj pred ôsmou večer,“ vysvetlil Timotej Zuzula, otec - tréner.

Je to časovo dosť našponované, ale každý piaty deň je voľno. „Využívam ho na čítanie, od­dych alebo prechádzky po meste, kde bývajú spolupútnikmi aj zablatené psy,“ žartuje Veronika, piata najlepšia slalomárka sveta v minulej sezóne na tému vojensky náročného tréningu.

V stredisku sú dobré podmienky na obrovský i špeciálny slalom, aj na super - G. Podmienky na svahu využívajú aj Fínky na čele s trojnásobnou striebornou medailistkou z MS Tanjou Pouitiainenovou.

Argentínsky koniec sa blíži. „V utorok sme skončili tréning obrovského slalomu a do konca týždňa budeme bez prestávky pilovať slalom. Verím, že sme nabrali dosť síl na úspešný štart sezóny Svetového pohára 27. októbra v rakúskom Söldene,“ priblížil včera situáciu cez manažéra Róberta Magáta Zuzula.

V pondelok popoludní sa má výprava vrátiť domov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.