Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zuzulová vynechá obrovský slalom

Sportnet|6. feb 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Už dnes, štyri dni pred štartom zimnej olympiády naberajú kurz Turín slovenskí zjazdári. Ako prví sa na cestu za olympijskými bojmi vydajú Ivan Heimschild a Jaroslav Babušiak.

Obaja mladí reprezentanti absolvujú už v stredu prvý tréning na olympijský zjazd a aj podľa ich ďalších vystúpení do piatka sa rozhodne, či budú v nedeľu štartovať v kráľovskej disciplíne, ktorá otvára bohaté alpské menu hier. Heimschild bude určite štartovať v druhej kĺzavej súťaži super-G a obaja by mali v točivých i v kombinácii.

Po mužoch sa do dejiska ZOH postupne budú vydávať aj ženy a dievčatá. Najskúsenejšia Veronika Zuzulová chce štartovať okrem svojho obľúbeného slalomu aj v kombinácii a super-G, vynechá však zrejme obrovský slalom. Ten jej tento rok opäť nešiel, v piatok v nemeckom Ofterschwangu v pretekoch SP skončila v 1. kole až na 61. priečke, ale dôvod je aj iný. Najtechnickejšia alpská disciplína je na programe až na záver a koliduje s dvoma slalomami Európskeho pohára vo Vrátnej, kde by rada aj vzhľadom na spoluprácu so strediskom štartovala. V okolí Turína najkomplexnejší program zrejme absolvujú dve najmenej skúsené Slovenky Eva Hučková a Jana Gantnerová, ktorých štart je otázny iba v zjazde, Soňa Maculová ho určite nepôjde a sústredí sa na obrovský slalom, v ňom Zuzulovú zatienila. (tasr)

Súvisiace články