Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Zuzulová v 13. obráku kariéry získala prvých 8 bodov za 23.miesto

TASR|28. dec 2006 o 16:24

Semmering 28. decembra (TASR) - Prvýkrát v kariére sa slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová tešila z bodov v obrovskom slalome Svetového pohára. Necelých ...

Semmering 28. decembra (TASR) - Prvýkrát v kariére sa slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová tešila z bodov v obrovskom slalome Svetového pohára. Necelých 150 km od Bratislavy v rakúskom Semmeringu ich získala 8 za 23. miesto, keď na víťaznú Kathrin Zettelovú stratila v súhrne 3,67 s.

Zuzulovej sa podarilo vôbec prvýkrát postúpiť do 2. kola "obráku" SP. Predtým v piatich prípadoch jej čas na to nestačil a sedemkrát vypadla, trikrát na štart ráno nenastúpila. Jej najlepším výsledkom v 1. kole bol doteraz 38. čas (+4,88) v novembri v americkom Aspene, pred piatimi rokmi tiež v americkom Copper Mountain zašla síce až na 53. pozícii, ale s menším odstupom 3,74 na najlepšiu. Na "Jelenej homole" však išla dobre už v prvej časti svahu, hoci v kĺzavejších úsekoch predsa stratila na medzičase niečo vyše dvoch sekúnd. Viac jej sedela dolná pasáž, v ktorej mohla uplatniť točivú techniku v zatvorených bránkach a v cieli jej namerali o 3,18 horší čas od vedúcej rakúskej hviezdy Schildovej. So štartovým číslom 53 dosiahla 24. čas a do druhej polovice súťaže získala v kvalifikovanej 30-ke výhodnú pozíciu 7. Z nej vyštartovala s vedomím, že ak do cieľa príde v limitovanom čase (odstup v jazde cca 9 sekúnd...), získa svoje prvé body do SP v najtechnickejšej alpskej disciplíne. V súčasnej forme mohla pomýšľať aj na vyššie sféry, ale urobila tak opäť počas jazdy. V prvej tretine kopca bez prílišného atakovania bránok rytmicky vykĺzavala oblúky a až v previse do strmšej pasáže "pridala" na dôraze. Zhruba desať bránok pred koncom to s lyžiarskou agresivitou až prehnala a klasický "háčik" hornou časťou tela o žŕdku ju stál ešte lepšie umiestnenie.

Súvisiace články