Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Zuzulová prijala množstvo gratulácií a rýchlo bežala do tepla

SITA|Publikované 9. feb 2007 o 19:32

Aare 9. februára (TASR) - Nielen slalom, ale aj zjazd vyšiel v piatok Veronike Zuzulovej podľa predstáv. Aspoň teda podľa jej vlastných a tie sú smerodajné.

Slovenská zjazdárka obsadila na MS v Aare v premiérovej superkombinácii nečakanú 9. priečku, nečakanú po 34. pozícii v prvej časti súťaže alpskej všestrannosti.

Zjazd bol na kombinačné pomery oproti zvyklostiam profilovo oveľa náročnejší, navyše keď lepšie slalomárky mávali predtým v klasickej kombinácii výhodu v dvoch jazdách medzi hustými bránkami. O to cennejšie je Zuzulovej vystúpenie, veď s minimom tréningu absolvovala technicky náročný zjazd s umelo vytvorenými skokmi. Práve tie ju stáli cenné desatiny, lebo bez skúseností zostala "visieť" vo vzduchu príliš rýchlo. "Na to, že zjazd vôbec nejazdím, som zašla dobre, som spokojná. Mala som síce stratu vyše troch sekúnd, ale druhá v poradí mala sekundu, takže až také hrozné to nebolo," konštatovala pre TASR Zuzulová. Do slalomu išla s tým, že vydá zo seba všetko a uvidí sa: "Určite som nepočítala s tým, že môžem byť vo výsledkoch až tak vysoko, ale išla som naplno. A potom to bol v cieli krásny pocit, keď mi tam všetci gratulovali. Šárku Záhrobskú som už nevidela, podľa mňa šla hneď dovnútra, lebo tu je strašná zima. Ja som tiež utekala z cieľa preč..."

Zuzulová si išla užiť nielen tepla, ale aj oddychu. Voľného času má málo, iba po večeroch, keď je už unavená a akurát v sobotu si trochu vydýchne, aby nabrala sily pred točivým programom. V nedeľu sa síce súťaží v zjazde, ale ten vynecháva a bude trénovať obrovský slalom. "Lietam hore-dole, z jedného tréningu na druhý. Potom večer si ľahnem a spím. Je to tu ale ináč úplne normálne, len tá zima.... Tá je strašná."

Súvisiace články